20 Aralık Jüpiter Koç Burcunda

Büyümenin gezegeni Jüpiter 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023 tarihleri arasında koç burcunda seyredecek.

8 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

İkizler burcunda Mars’la kavuşan dolunay savaşçı yönümüzü harekete geçiriyor. Gerilimi azaltmak için tarafsız ve mantıklı olmaya çalışmak işimize yarayabilir.

Göynük Taraklı Gezisi

Cittaslow (sakin kent) olarak tescillenen Taraklı küçük ama hafta sonu günübirlik geziler için ulaşılabilir bir destinasyon.

Hoş Geldin Kasım

10 Ocak 1945'te kabul edilen 15 Ocak 1945'te yürürlüğe giren ve dört ayın adlarını değiştiren yasa ile 11. ayın adı “Kasım” yapılmıştır.

24 Kasım Yay Burcunda Yeniay

24 Kasım’da Yay burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yay burcu umutlar, inançlar, değerler, kanaatler, yargılarla ilgilidir.

8 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması

8 Kasım 2022’de boğa burcunun 16 derecesinde Tam Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma bize değişen değerlerin yerine yenisini koymamız gerektiğini söylüyor.

Mars Gerilemesi

Mars geri hareketiyle birlikte 20 Ağustos-25 Mart 2023 tarihleri arasında 7 ay boyunca ikizlerde seyahat edecek.

25 Ekim Akrep Burcunda Güneş Tutulması

25 Ekim Akrep burcunda parçalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Tutulma doğanın döngüsüne ayak uydurmamız için ölü toprağı havalandırmamız gerektiğini söylüyor.

Sarı Yaz: Ekim

Ekim’in ilk günüyle birlikte sıcakların da sonu geliyor. 3 Ekim’de turnalar göç etmeye başlıyor. 9 Ekim’de yaprak dökümü, 10-13 Ekim’de de Meryem Ana fırtınaları oluyor.

12 Ekim Mars Neptün Karesi

12 Ekim’de Mars İkizler'de ve Neptün Yay'da iken kare açı gerçekleşiyor. 8-16 Ekim arasında gerçekleşecek açı genel olarak hedef sapmasıyla ilgilidir.

Bu Dünyadan Komet Geçti

Türk resim sanatının önemli isimlerinden Komet hayatını kaybetti.

Şehir Hatları'ndan Yeni Vapur Hatları

Belediye Şehir Hatları deniz ulaşımında bir hamle daha yaptı ve yeni hatları hayata geçirdi.

İstanbul Surları Yeni Çehresine Kavuşuyor

İBB Miras ekipleri, 'İstanbul Kara Surları Açık Hava Müzesi' çalışmalarının ilk bölümü Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi merkezlerinin açıldı.

9 Ekim Koç Burcunda Dolunay

9 Ekim'de Koç burcunda dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar farkına varmakla ilgilidir. Karşıtlık içerdiği için konuların iki yönünü görmemizi sağlar.

Livaneli Müzikleriyle Nazım Hikmet'in Hayatı: Ben Nazım

Nâzım Hikmet’in hayatını anlatan müzikal Ben Nazım’ın dünya prömiyeri 20 Eylül Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Prenses Diana'nın Torunları İle Tanıştınız mı?

Henüz 36 yaşındayken bütün dünyayı üzen bir trafik kazasında ölen Prenses Diana'nın torunları dünya medyasında...

Sağlıklı Doğal Domates Pestili ve Domates Kurusu Yapımı

Gülgün Çiftliği'nde sağlıklı ürünler yayınımızın domates bölümüyle karşınızdayız. Hüsniye Gülgün bize domates kurusu ve domates pestili yapımını anlatıyor.

Fazıl Say'ın "Hayat Ağacı" Süiti Dünya Prömiyeri Zorlu PSM'de

Zorlu PSM, 10. yılını Fazıl Say ve Jamal Aliyev’in unutulmayacak performansıyla kutluyor! "Hayat Ağacı" dünya prömiyeri, 16 Eylül’de Turkcell Sahnesi’nde.

İnsülin direnci olanlar kilo vermede zorlanırlar mı?

Karın yağlanması ve insülin direnci arasında nasıl bir kısır döngü var?

17. İstanbul Bienali Başladı

17. İstanbul Bienali de 17 Eylül-20 Kasım 2022 tarihlerinde Beyoğlu, Kadıköy, Fatih ve Zeytinburnu’nda yer alan 12 sergi mekânının yanı sıra, şehrin dört bir yanında sayıları 50’yi

Anıtkabir'in Anlamı

Anıtkabir'i tasarlayanlar, Atatürk'ün sadece bedenini orada toprağa vermek için değil, Atatürk'ün fikirlerini orada yaşatmak için tasarladılar.

Eylül'de hangi balık yenir?

Palamut, izmarit, istavrit, sardalya, kılıç, kırlangıç, lüfer, kolyoz, barbunya, izmarit, çipura ve çinekop balıkları eylül ayında en lezzetli dönemlerini yaşıyor.

Romantizm Ayı: Eylül

Doğada en albenili renklerin sahibi böylesi bir Eylül ayı sevgiyle, aşkla kucaklanmaz mı?

Kraliçe II. Elizabeth: 96 Yıllık Ömrünün 70 Yılı Tahtta Geçti

Kraliçe II. Elizabeth, genç bir kraliçe ve bir peri masalı taç giyme töreninden, sürekli değişen bir dünyada güçlü bir figür olarak 96 yıl hayatımızdaydı.

14 Eylül - 23 Ekim Satürn Uranüs Karesi

14 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Satürn ve Uranüs karesi Türkiye’nin Venüs’ü ve Neptün’üyle büyük kare oluşturduğundan bizim açımızdan çok önemli.

26 Eylül Terazi Burcunda Yeniay

26 Eylül Terazi Yeniayında gerçekleşmesini istediğimiz şeylerin ayakları yere basmasına ve anda kalmaya dikkat etmeliyiz.

Sayfa 1 / 43