3 Aralık Venüs Plüto Karesi

3 Aralık’ta oğlak burcundaki Plüto Terazi’deki Venüs tarafından tetikleniyor. Açı 3 Aralık’ta kesinleşiyor ancak etkisi 1-5 aralık tarihleri arasında hissedilecek.

Sarayburnu-Ahırkapı-Kumkapı-Kadırga Gezisi

Eğer istersek her geziyi farklı bir maceraya dönüştürebiliriz. Nasıl mı? Yola çıkarak! Ahırkapı, Sarayburnu, Kadırga ve Kumkapı, ile geçmişte kaybolmak için yola çıktık.

Alzheimer neden yaygınlaştı?

Her gün mutlaka kulağımıza çalınan alzheimer modern hayatın bize getirdikleriyle daha mı yaygınlaştı?

27 Kasım İkizler Burcunda Dolunay

27 Kasım’da ikizler burcunun 4 derecesinde Mars’a karşıt ve Satürn’e kare yapan bir dolunay gerçekleşiyor.

13 Kasım Akrep Burcunda Yeniay

13 Kasım 2023’te savaş gezegeni Mars’ın yanında ve isyanın gezegeni Uranüs’ün karşısında 20 derece akrep burcunda bir yeniay gerçekleşiyor.

3-4 Kasım Davut Yıldızı

Dünya çapındaki Yahudiler tarafından hâlâ kutsal bir sembol olarak kullanılan Davut Yıldızı, birbirine kenetlenerek altı köşeli bir yıldız oluşturan iki şanslı büyük üçgenle doğduğ

28 Ekim Boğa Burcunda Ay Tutulması

28 Ekim 2023’te boğa burcunun 5 derecesinde parçalı ay tutulması gerçekleşiyor.

Unesco Dünya Okuma Yazma Günü

UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilen Dünya Okuma Yazma Günü bu yıl Türkiye’de de kutlanacak.

14 Ekim Terazi Burcunda Güneş Tutulması

14 Ekim’de terazi burcunda halkalı bir güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma yöneticisi Venüs’ün Satürn’le karşıt açısı geçmiş alışkanlıkları ve tecrübeleri vurguluyor.

7 Ekim Ay-Mars-Plüto T-Karesi ve YOD Açı Kalıbı

Ekim ayının başında hissedilmeye başlayan Mars-Plüto karesi’ne 7 Ekim’de Ay eklenerek bir T-Kare oluşturuyor. 20 Ekim’de de Güneş ve Merkür tetikleyecek.

Üsküdar

Konumuz yeni yerler keşfetmek, farklı deneyimler yaşamak ve gezerken bir çizgisi oluşturmak. Bu yüzden arayışlarımız devam ediyor. Rotamız bu kez Üsküdar...

29 Eylül Koç Burcunda Dolunay

29 Eylül’de Koç burcunun 6 derecesinde dolunay gerçekleşiyor. Koç-Terazi aksının temsil ettiği ben-sen dengesini kurmamızı talep eden bir dolunay.

15 Eylül Başak Burcunda Yeniay

15 Eylül’de Başak burcunda yeniay gerçekleşiyor. 21 dereceye yakın balık, başak, ikizler ve yay burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alıyor.

Çizmenin Topuğu: Puglia

Güney İtalya’nın Adriyatik kıyılarında birçok şehir ve bölgeye göre daha sakin sessiz konumlanan Puglia Bölgesi tarih, sanat ve doğa birbiri ile iç içe yaşıyor.

Napoli ve Amalfi'yi Görmeden Ölme

Yazarımız Selin Tantekin Şener'in adım adım anlattığı İtalya gezisinin son bölümünü de keyifle okuyacağınıza eminiz.

Efsunlu Şehir

Fotoğraf sanatının önemli isimlerinden İzzet Keribar’ın “Efsunlu Şehir” başlıklı sergisi 24 Ağustos’a kadar Üsküdar’daki Nevmekan Sahil’de ziyaret edilebilir.

31 Ağustos Balık Burcunda Dolunay

31 Ağustos’ta balık burcunun dolunay gerçekleşiyor. 7 dereceye yakın balık, başak, ikizler, yay burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alıyor.

24 Ağustos Merkür Gerilemesi

Merkür 24 Ağustos 16 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda geri gidecek.

Pandemi de Olsa Tatil Olmazsa Olmaz!

Hep birlikte daha sağlıklı günler görelim diye; maskeleri takıp, sosyal mesafeye uyarak gezmelere başlama vakti geldi!.

16 Ağustos Aslan Burcunda Yeniay

16 Ağustos’ta Aslan burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. 23 dereceye yakın Aslan, Boğa, Kova ve Akrep burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü etki alıyor.

1 Ağustos Kova Dolunayı

1 Ağustos 2023’te odak noktasında Jüpiter’in olduğu kova burcunda dolunay gerçekleşiyor.

Yeditepe Roma

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Roma'yı anlatıyor.

Rönesans'ın Başkenti

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Toskana, Pisa, Lucca ve Floransa’yı anlatıyor.

İtalya Gizli Cennetleri

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Kuzey İtalya'yı anlatıyor.

23 Temmuz Venüs Gerilemesi

Küçük uğurlu Venüs 23 Temmuz-4 Eylül 2023 tarihleri arasında Aslan burcunda geri gidiyor. Venüs yaklaşık 1,5 yılda bir yaklaşık 40 gün süreyle geri hareket eder.

17 Temmuz Yengeç Burcunda Yeniay

Yengeç burcu; anaçlığın, koruyup kollamanın, besleyip büyütmenin temsilcisidir. Empati, şefkat, anlayış, merhamet özelliklerini barındırır.

Sayfa 1 / 46