Nigar'ın 71. Günü

Ferit gecenin karanlığında bir parkta oturuyordu. Kafası karmakarışıktı. Keriman’a nasıl olup da vurabildiğini düşünüyordu.

Nigar'ın 70. Günü

Hamza üzüntüden gözlerini kapatıp arkasına yaslandı. Ne diyeceğini bilemedi. Nigar’ın da eli ayağı dolandı.

Nigar'ın 69. Günü

Hamza pavyonda hazırlıkları kontrol ediyordu. Bir kenardan sakız çiğneyip sigara içerek kendini seyreden Mehtap’ı gördü. Hemen kafasını başka tarafa çevirdi.

Nigar'ın 68.günü

Nigar biraz sakinleşmek için konağın mutfağında bütün dolapları boşaltmış temizlik yapıyordu. Yüzünden gülümsemeyi silemiyordu. İçinde korku ve mutluluk dans ediyordu sanki.

Nigar'ın 67. Günü

Ferit dolmuştan inip Nigar’a el salladı. Dolmuş yeniden hareket ettiğinde Nigar’ın beyni uğulduyordu.

Nigar'ın 66. Günü

Nigar usulca kalkıp mutfağa gitti. Leyla arkasına yaslandı. Gözlerinden yaşlar boşaldı. Nigar’ın getirdiği suyu onun yüzüne bakmadan içti.

Nigar'ın 65. Günü

Nigar mahalleye yaklaşırken ayakları geri geri gidiyordu. Bu gece annesine her şeyi anlatacaktı ama tepkisinden çok korkuyordu. O sırada telefonu çaldı.

Nigar'ın 64. Günü

Sinan Bengü’nün bu denli kızgın olduğunu görünce bir an durdu. Bengü bu suskunluk karşısında iyice bozuldu. Gözleri doldu. Hızla çıktı dışarı. Sinan koşup yetişti yine.

Nigar'ın 63. Günü

Bütün gece gözünü kırpmamıştı. Bir suçlu gibi gitti odasına. Yatağın üstüne oturdu. İşte sonunda olmuştu. Çocuklara yakalanmıştı.

Nigar'ın 62. Günü

Nigar yorgun argın indi köşede arabadan. Gecenin bu saati, doğup büyüdüğü, her noktasını ezbere bildiği bu sokak şu anda ödünü patlatıyordu.

Nigar'ın 61. Günü

Nigar pavyondaki odasında giyinmiş, geç kaldığı için makyajını hızlı hızlı, özensiz yapmaktaydı. İçi sıkıntıyla kasılıyordu. Kapının zorlandığını duydu.

Nigar'ın 60. Günü

Abisi çılgının tekiydi. Öğrenirse ne olur bilmiyordu. ‘Ne var ki neyi öğrenecek?’ diye düşündü. Ama yine de sıkıntı doldu içine. O sırada yeni bir mesaj geldi.

Nigar'ın 59. Günü

Kapıda hiç konuşmadan baktılar birbirlerine. Hamza’nın yüzünde özür dileyen bir ifade vardı. Nigar istifini bozmadan girdi içeri.

Nigar'ın 58. Günü

Gece Lale’yi uyku tutmuyordu. Gündüz olanları düşünürken içeri usulca halası girdi. Lale’nin yanına kıvrıldı.

Nigar'ın 57. Günü

Hamza yerde büzülmüş adamın karnına şiddetli bir tekme indirdi. Adam acı içinde kıvranırken bir tekme de suratına indirdi.

Nigar'ın 56. Günü

Hızla ters yöne doğru yürümeye başladı. Gözlerinden yaşlar döküleceği anda köşeden dönen halasını ve Selma’yı gördü.

Nigar'ın 55. Günü

Selma Nigar’ı nasıl teselli edeceğini bilemiyordu. Arkadaşının elini sıkı sıkı tuttu. Nigar ağlamasını durduramıyordu.

Nigar'ın 54. Günü

Nigar Selma’nın evden çıkmasını beklerken bahçede ileri geri yürüyordu. Selma kapıda görününce hemen yanına koşup koluna girdi.

Nigar'ın 53. Günü

Bir süre düşündükten sonra dikkatlice çantasını sakladığı yerden aldı. Zarftan bir miktar parayı alıp çantayı tekrar yerine koydu.

Nigar'ın 52. Günü

Yüzünde makyaj izi vardı. Korkuyla silmeye başladı. Gözleri ağlamaktan şişmişti. Yerdeki çantaya baktı. Ağzını sıkı sıkı kapatıp dolabın derinliklerine sakladı.

Nigar'ın 51. Günü

Bir yandan onunla konuşmak istiyordu, bir yandan da karşılaşmak istemiyordu.

Nigar'ın 50. Günü

Nigar makyajını bitirmek üzereyken kapı açıldı ve garsonlardan biri kaba bir biçimde içeri girip çay bıraktı. Yüzünde pis bir gülümseme vardı.

Nigar'ın 49. Günü

Nigar eve geldiğinde kafası karmakarışıktı. İçeri girdiğinde masanın hazırlanmış olduğunu gördü.

Nigar'ın 48. Günü

Hamza bir yandan acilde acı içinde kıvranan annesinin elini tutarken bir yandan da haykırıyordu.

Nigar'ın 47. Günü

Nigar bir yandan çorbayı karıştırırken bir yandan da Ferit’den gelen mesajları okuyordu. Kalbi yerinden çıkacak gibiydi. Bütün gün arka arkaya mesaj gelmişti.

Nigar'ın 46. Günü

Bir yandan ders dinlerken bir yandan da Bengü’nün defterini çekiştirip not almasını engelliyordu. Bengü bacağı ile dürtüp hocayı işaret etti.

Sayfa 1 / 3