Sarayburnu-Ahırkapı-Kumkapı-Kadırga Gezisi

Eğer istersek her geziyi farklı bir maceraya dönüştürebiliriz. Nasıl mı? Yola çıkarak! Ahırkapı, Sarayburnu, Kadırga ve Kumkapı, ile geçmişte kaybolmak için yola çıktık.

Üsküdar

Konumuz yeni yerler keşfetmek, farklı deneyimler yaşamak ve gezerken bir çizgisi oluşturmak. Bu yüzden arayışlarımız devam ediyor. Rotamız bu kez Üsküdar...

Çizmenin Topuğu: Puglia

Güney İtalya’nın Adriyatik kıyılarında birçok şehir ve bölgeye göre daha sakin sessiz konumlanan Puglia Bölgesi tarih, sanat ve doğa birbiri ile iç içe yaşıyor.

Napoli ve Amalfi'yi Görmeden Ölme

Yazarımız Selin Tantekin Şener'in adım adım anlattığı İtalya gezisinin son bölümünü de keyifle okuyacağınıza eminiz.

Efsunlu Şehir

Fotoğraf sanatının önemli isimlerinden İzzet Keribar’ın “Efsunlu Şehir” başlıklı sergisi 24 Ağustos’a kadar Üsküdar’daki Nevmekan Sahil’de ziyaret edilebilir.

 Artİstanbul Feshane’de İlk Sergi | Ortadan Başlamak

Artİstanbul Feshane, “Ortadan Başlamak” sergisiyle İstanbullulara kapılarını açtı. 19 küratör ve 300 sanatçının 400’den fazla eserlerini bir araya getiriyor.

Yeditepe Roma

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Roma'yı anlatıyor.

Rönesans'ın Başkenti

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Toskana, Pisa, Lucca ve Floransa’yı anlatıyor.

İtalya Gizli Cennetleri

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Kuzey İtalya'yı anlatıyor.

Başka Kayda Rastlanmadı: Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi

Salt Galata’da 29 Ekim 2023’e kadar devam edecek olan Başka Kayda Rastlanmadı” isimli sergi, tarihçi ve romancı Reşad Ekrem Koçu’nun ömrünün büyük kısmını adadığı “İstanbul Ansikl

Büyükada Gezisi

Büyükada'nın güzelliği kesinlikle buradaki tarihi ahşap, süslü ve gösterişli köşklerden alıyor. Her sokağında harika bir saray yavrusuna rastlamanız mümkün.

Aziz İstanbul Sergisi

Aziz Istanbul Sergisi 12 Kasım 2023 'e kadar Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nda ziyarete açık.

Üç İnancın Bir Arada Yaşadığı Yer Kuzguncuk…

Kutsal topraklara varmadan önceki son durak, üç inancın hoşgörünün bir arada yaşadığı yer Kuzguncuk…

Deniz, Güneş, Bahar, Tarih Bir Arada: Ortaköy - Kuruçeşme

Beyinlere, ruhlara, kalplere kazınan aylardan sonra ben de gezi rutinlerime geri dönüp, sizlerle paylaşmayı istiyorum. O zaman ver elini sahil. Rotamız Ortaköy-Kuruçeşme.

İstanbul Açık Hava Mozaikleri

İstanbul’un sürekli genişleyen ve dönüşen mega şehir yapısının mozaiklere dökülmüş hali. Türkiye’nin modernleşme sürecinin çeşitliliğinin gerçek bir imgesi.

Baharı Beklerken

Baharın müjdecisi olarak bilinen çiçekler, baharın gelmesiyle birlikte açmaya başlarlar ve bize doğanın canlanışını müjdeler.

Aşiyan-Bebek-Arnavutköy Rotası

Aşiyan, Bebek, Arnavutköy gezimizin başlangıcını İstanbul’un iki boğaz köprüsünü de aynı anda en net şekilde gören Aşiyan Feneri ile yaptık.

Kadıköy Moda

İstanbul’un en güzel sahil semtlerinden birisi olan Moda’da yaşamanın o dönemde çok moda olması nedeniyle semte Moda adının verildiği rivayet ediliyor.

Yeldeğirmeni ve Murallar

Yeldeğirmeni semtini her yönüyle, güzellikleri ile gezip görmeniz için davet ediyoruz.

Karaköy

Bugün günlerden KARAKÖY. İstanbul sürekli kendini yeniliyor, geliştiriyor. Bizde İstanbul’u yeniden keşfetmeye karar verdik.

Göynük Taraklı Gezisi

Cittaslow (sakin kent) olarak tescillenen Taraklı küçük ama hafta sonu günübirlik geziler için ulaşılabilir bir destinasyon.

Sarı Yaz: Ekim

Ekim’in ilk günüyle birlikte sıcakların da sonu geliyor. 3 Ekim’de turnalar göç etmeye başlıyor. 9 Ekim’de yaprak dökümü, 10-13 Ekim’de de Meryem Ana fırtınaları oluyor.

Şehir Hatları'ndan Yeni Vapur Hatları

Belediye Şehir Hatları deniz ulaşımında bir hamle daha yaptı ve yeni hatları hayata geçirdi.

İstanbul Surları Yeni Çehresine Kavuşuyor

İBB Miras ekipleri, 'İstanbul Kara Surları Açık Hava Müzesi' çalışmalarının ilk bölümü Mevlanakapı ve Silivrikapı Kara Surları Ziyaretçi merkezlerinin açıldı.

Livaneli Müzikleriyle Nazım Hikmet'in Hayatı: Ben Nazım

Nâzım Hikmet’in hayatını anlatan müzikal Ben Nazım’ın dünya prömiyeri 20 Eylül Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

17. İstanbul Bienali Başladı

17. İstanbul Bienali de 17 Eylül-20 Kasım 2022 tarihlerinde Beyoğlu, Kadıköy, Fatih ve Zeytinburnu’nda yer alan 12 sergi mekânının yanı sıra, şehrin dört bir yanında sayıları 50’yi

Sayfa 1 / 3