Kağıthane- Okmeydanı Gezisi

Bugün kızımı Türk Milli Takımı Münazara eğitimine bıraktım. Bu kez de hiçbir zaman gezmek için aklımın ucundan bile geçmeyecek Kağıthane-Okmeydanı güzergâhını geziyorum.

Anadolu Yakası Yalıları ve Kanlıca-Çubuklu-Paşabahçe- Beykoz

Boğaz’ın iki yakası inci gibi dizilmiş yalılar, güzellikte birbirleriyle yarışıyor. Üsküdar’dan Beykoz’a Şehir Hatları vapuru ile harika bir gün geçirdim. İstanbul’a denizden bir k

Rumelihisarı-Emirgan-İstinye-Yeniköy-Tarabya- Kireçburnu-Büyükdere-Sarıyer Gezisi

İstanbul tanıdıkça seveceğiniz, sevdikçe üzerine titreyeceğiniz bir şehir. İstanbul’u tanımak kendimizi tanımak demektir.

Beşiktaş Gezisi

Bu şehirde kendimi hala turist gibi hissettiğim için arkadaşımla buluşmaya gitsem bile rotamı çizip evden öyle çıkıyorum. Bu sefer istikametim Beşiktaş!

Beyazıt - Laleli Gezisi

Herkesin hayatında bir tutkusu var. Benimki de gezmek! Emeklilik sonrası fazlasıyla boş zamanımın kaldığını fark ettim. Bu boş zamanı da sevdiğim ve beni heyecanlandıran şeyler ile

"Bu Konuda Konuşmak İster misin?"

Sanatçı Asuman Aktüy, "Bu Konuda Konuşmak ister misin? " adlı ikinci solo sergisiyle 19 Nisan'da FNartspace'de izleyiciyle buluşuyor.

Egzotik Şark: Eyüp

Ramazan’ın en ruhani şekilde yaşandığı, İslam aleminin gözbebeği Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin dördüncü önemli merkezi, Eyüp ve Eyüpsultan.

Yedikule Samatya Gezisi

İstanbul’a her ay farklı bir mahalleden keşiflerimi toplamaya devam ediyorum. Herhâlde bu yüzden ben sadece mahallelerin değil; asıl İstanbul’un müdavimiyim.

Cağaloglu, Biraz da Divanyolu

İstanbul eski ve yeni birçok semtiyle beni etkileyen bir şehir. Bu şehri belirli rotalarla, birbirine çıkan ara sokaklarla gezmeyi çok seviyorum.

Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy, Beylerbeyi Gezisi

Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy, Beylerbeyi'ni keşfetmek için çok para harcamamıza gerek yok biraz zaman çokça da merak meselesi, bir de yürümeyi sevmek gerekiyor.

Yüzakımız 100 Kadın

Borusan Kocabıyık Vakfı’nın hayata geçirdiği “Cumhuriyetimizin Yüzü” sergisini Ayla Erdim “Yüzakımız 100 Kadın” kitabının kahramanları olan kadınlar ile birlikte gezdi.

Sirkeci, Eminönü, Kapalıçarşı Hanlar Gezisi

Tarihi Yarımada, zaman yolculuğu konusunda bir cennet. Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Çemberlitaş ve Cağaloğlu'nda hiç ummadığın yerlerde bambaşka dünyalar çıkabiliyor.

Şişli - Feriköy - Kurtuluş Gezisi

Çoğumuz yaşadığımız şehri az tanıyoruz. Çünkü “Nasıl olsa buradayım, bir gün gider görürüm” tavrı. Şimdi artık bende oldukça yoğun bir öğrenme isteği başladı.

Yeşilköy Gezisi

Bugüne kadar birçok yer için ”huzurlu” kelimesini kullanmışımdır; ancak gerçekçi olmam gerekirse şehrin en huzurlu yeri Yeşilköy.

Sarayburnu-Ahırkapı-Kumkapı-Kadırga Gezisi

Eğer istersek her geziyi farklı bir maceraya dönüştürebiliriz. Nasıl mı? Yola çıkarak! Ahırkapı, Sarayburnu, Kadırga ve Kumkapı, ile geçmişte kaybolmak için yola çıktık.

Üsküdar

Konumuz yeni yerler keşfetmek, farklı deneyimler yaşamak ve gezerken bir çizgisi oluşturmak. Bu yüzden arayışlarımız devam ediyor. Rotamız bu kez Üsküdar...

Çizmenin Topuğu: Puglia

Güney İtalya’nın Adriyatik kıyılarında birçok şehir ve bölgeye göre daha sakin sessiz konumlanan Puglia Bölgesi tarih, sanat ve doğa birbiri ile iç içe yaşıyor.

Napoli ve Amalfi'yi Görmeden Ölme

Yazarımız Selin Tantekin Şener'in adım adım anlattığı İtalya gezisinin son bölümünü de keyifle okuyacağınıza eminiz.

Efsunlu Şehir

Fotoğraf sanatının önemli isimlerinden İzzet Keribar’ın “Efsunlu Şehir” başlıklı sergisi 24 Ağustos’a kadar Üsküdar’daki Nevmekan Sahil’de ziyaret edilebilir.

 Artİstanbul Feshane’de İlk Sergi | Ortadan Başlamak

Artİstanbul Feshane, “Ortadan Başlamak” sergisiyle İstanbullulara kapılarını açtı. 19 küratör ve 300 sanatçının 400’den fazla eserlerini bir araya getiriyor.

Yeditepe Roma

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Roma'yı anlatıyor.

Rönesans'ın Başkenti

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Toskana, Pisa, Lucca ve Floransa’yı anlatıyor.

İtalya Gizli Cennetleri

Yazarımız Selin Tantekin Şener bu kez arabayla 16 gün boyunca İtalya'yı gezdi ve adım adım bir rehber hazırladı. Bu bölümde Kuzey İtalya'yı anlatıyor.

Başka Kayda Rastlanmadı: Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi

Salt Galata’da 29 Ekim 2023’e kadar devam edecek olan Başka Kayda Rastlanmadı” isimli sergi, tarihçi ve romancı Reşad Ekrem Koçu’nun ömrünün büyük kısmını adadığı “İstanbul Ansikl

Büyükada Gezisi

Büyükada'nın güzelliği kesinlikle buradaki tarihi ahşap, süslü ve gösterişli köşklerden alıyor. Her sokağında harika bir saray yavrusuna rastlamanız mümkün.

Aziz İstanbul Sergisi

Aziz Istanbul Sergisi 12 Kasım 2023 'e kadar Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nda ziyarete açık.

Sayfa 1 / 4