786

21 Ocak Kova Burcunda Yeniay

KOVA BURCUNDA YENİAY

BAŞKALDIRIMIZA HAKLI GEREKÇELER BULMALIYIZ

21 Ocak’ta kova burcunun 1 derecesinde Yeniay gerçekleşiyor. Kalıcı, akılcı adımlar atabileceğimiz bir döneme işaret ediyor. Yeniayın yöneticisi Satürn Kovada, güçlü pozisyonda ve küçük uğurlu Venüs’le kavuşumda… Yeniaya Jüpiter 60’lık yapıyor. Yılın enerjilerin kolay aktığı dönemlerinden biri…

Kova burcu denenmemişi denemekle ilgilidir. Sıradan çıkmak, bağımsızlık, isyan, başkaldırı, ilericilik, eşitlikle ilgilidir. Bu dönemde ekeceğimiz tohumlar kesinlikle bizi olduğumuz halimizden bir seviye yukarıya taşıma potansiyeline sahiptir. Kovanın gölgesi sırada durmak, genele uymaktır. Daha önce gitmediğimiz yollardan gitme cesaretini gösterebilirsek, Satürn’ün yanındaki Venüs’ün de yardımıyla ilerleyebiliriz.

Yeniay’ın modern yöneticisi geleneksel boğada olsa bile amacı aslında geleneği bozmaktır. Bu anlamda geleneğe modern bir yorum getirmek mümkün olabilir. Hamle yaparken bir şeyleri feda etmemiz gerekebilir. Mars-Merkür arasındaki 150’lik açı uyumsuz olsa da karşılıklı ağırlama fikirlerimizle hamle yapma modelimizin bir şekilde ortak çalışabileceğini söylüyor. Yani yaptığımız hareket aklımıza yatmasa bile ilerleyebiliyoruz.

Türkiye açısından bakarsak; yeniay 8. evimizde gerçekleşiyor. Krediler, borçlar, vergilerle ilgili alan… 5 derece akrepteki Güneşimiz’e kare yapıyor. Medya, iletişim, ulaşım, ilköğretimle ilgili konular tetikleniyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı