357

21 Aralık-29 Ocak Oğlak Burcunda Venüs Gerilemesi

OĞLAK BURCUNDA VENÜS GERİLEMESİ

21 Aralık-29 Ocak tarihleri arasında gerileyecek. Venüs’ün temsil ettiği konularda gecikmeler, engellenmeler, bozulmalar olacağı düşünülebilir.

Dünyasal astrolojide Venüs en temelde genç kadınlarla ilgili konuları temsil eder. Bundan başka evlilik, romantik ilişkiler, sanatçılar, müzisyenler, ressamlar, dekorasyon işleriyle uğraşanlar, estetik, kozmetik, mücevher işleri yapanlar Venüs’le bağlantılıdır.

Sevginin gezegeni Venüs dünyadan bakıldığında geri gidiyormuş gibi göründüğü bir döneme girdi. Sembolik olarak bu durum sevgi alışverişinin aksaması ve değer verdiklerimizin gözden geçirilmesi anlamına gelir.

Venüs nasıl ilişki kurduğumuzu, sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nelere değer verdiğimizi, uyumu ve barışı nasıl sağladığımızı, iştahımızı, nasıl eğlendiğimizi gösterir. Bir gezegen geri gittiğinde temsil ettiği konularda bizi yavaşlatarak içsel farkındalık kazanmamız için bize zaman tanıyor demektir. Bu süreçte fark ettiğimiz şeylerle ilgili adım atmadan önce gezegenin direkt harekete dönmesini beklemekte fayda vardır. 

          Venüs geri giderken;

İlişkilerimizde korkup üzerini örttüğümüz konuları gözden geçirmek, bitmesi gerekeni bırakmak veya düzeltilmesi gerekeni düzeltmek mümkündür.

Yarım kalmış ilişkilerimiz hesabımızı kapatmak için yeniden gündeme gelebilir.

Sosyalleşmekten uzaklaşıp kendi içimize çekilmek, kendi kendimize kalmak ve öz değerimizle ilgili düşünmek söz konusu olabilir.

Harcama dengemizi ayarlamak, gereksiz masrafları bırakmak, parayla ilişkimizi sorgulamak gerekebilir. Eli sıkılıkla bonkörlük arasında gidip gelebiliriz.

İştahın bozulması, yeme-içme konusunda düzensizlik görülebilir.

Güzellik ve estetikle ilgili farklı görüş açılarına yönelebiliriz. Ancak herhangi bir deneme için gerilemenin bitmesini beklemek gerekir.

Eğlence ve zevk anlayışımız alışılmışın dışına çıkabilir, tensel zevklere düşkünlük veya uzaklaşma olabilir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı