116

Kasım Burç Yorumları ve Gezegen Hareketleri

MARS AKREP SÜRECİ VE TÜRKİYE

Mücadelenin gezegeni Mars 1 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında yönettiği akrep burcunda seyredecek. 1 Kasım’da Mars’ın akrep burcuna girmesiyle Türkiye için hareketli günler yoğunlaşıyor. Diyeceksiniz ki Türkiye için ne zaman sakin bir gündem oldu ki? Çok doğru, aslında hepimizin haritası sürekli olarak gezegenler tarafından tetikleniyor, yalnızca gündemdeki konular değişiyor. Bu nedenle bu ayın gündemindeki konulara bakalım şimdi. 

Mars’ın akrep sürecinde Türkiye’nin Güneş’i güçlü bir etki alıyor. Mars her 2 yılda bir Güneşimizin üzerinden geçiyor ancak buna eşlik eden başka bir gezegen olunca etkinin boyutları büyüyor. Bu transitte Mars’a Satürn eşlik ediyor. Güneşimiz kendi yöneticiliğindeki güçlü iki kötücülün etkisine maruz kalıyor. Mars Güneşimizle kavuşuyor, Satürn’den kare alıyor. Mars haritamızda bir gezegenle kavuşunca o gezegenin temsil ettiği konularla ilgili mücadele etmemiz gerektiğini, o konularda başımıza kaza, bela geleceğini temsil eder. 

Güneş ülkelerin haritasında genel anlamıyla liderleri, başkanları, hükmedenleri, ünlüleri, parlayanları gösterir. Özel olarak da bizim haritamızda iletişim, ulaşım, medya, nakliye, taşımacılık konularını ve bu işlerle uğraşan kişileri temsil ediyor. Ayrıca komşu ülkeleri de gösteriyor. Yani bu konuların ve kimselerin başına kötü işler geleceğini söyleyebiliriz. Biz bu döngüyü 2 yılda bir yaşıyoruz. Ancak diğer transitlerde bu etkiyi arttıran ve azaltan açılar olabiliyor.

Bu yılki transitte Mars-Satürn karesi işimizi oldukça zorlaştırıyor. Benzer bir etkiyi Ocak ayında Mars-Uranüs kavuşumunun Jüpiter-Satürn kavuşumuyla kare oluşturduğu ve Güneşimizin dahil olduğu T-Kareyle yaşamıştık. O dönemden beri yönetim krizleriyle uğraşıyoruz zaten. Şimdi Mars aynı derecelerin karşısından Güneşimizin üzerinden geçecek, Satürn’le kare yapacak. Satürn; kısıtlama, engelleme, zorluk, gecikme, ayrılık, bitirme ile ilgilidir. Bu günlerde söz konusu kişilerle ilgili kaza, kavga, ayrılık, ölüm haberleri duymamız mümkündür. Mars ayrıca yeniayda ve tutulmada da sahneyi işgal ediyor. Türkiye’nin Güneş, Venüs ve Jüpiter ve Jüpiter olmak üzere 3 gezegeni akrep burcunda. Venüs’ümüzle temas ettiğinde meydanları, Jüpiterle temas ettiğindeyse yöneticileri ve çalışanları gündeme getirecek.

KASIM 2021 GENEL TARİHLER

1 Kasım Mars Akrepte

1 Kasım Merkür-Jüpiter Üçgeni

2 Kasım Merkür-Plüto Karesi

4 Kasım Akrepte Yeniay

5 Kasım Güneş-Uranüs Karşıtlığı

5 Kasım Venüs Oğlakta

6 Kasım Merkür Akrepte

6 Kasım Merkür-Venüs 60’lığı

10 Kasım Merkür-Mars Kavuşumu

10 Kasım Merkür-Satürn Karesi

11 Kasım Mars-Satürn Karesi

15 Kasım Güneş-Jüpiter Karesi

16 Kasım Güneş-Plüto 60’lığı

17 Kasım Mars-Uranüs Karşıtlığı

17 Kasım Merkür Neptün Üçgeni

19 Kasım Venüs-Uranüs Üçgeni

19 Kasım Boğada Ay Tutulması

21 Kasım Merkür-Jüpiter Karesi

21 Kasım Merkür-Plüto 60’lığı

22 Kasım Güneş Yayda

24 Kasım Merkür Yayda

29 Kasım Mars-Neptün Üçgeni

29 Kasım Güneş-Merkür Kavuşumu

30 Kasım Merkür-Satürn 60’lığı

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı