234

4 Kasım Akrep Burcunda Yeniay

AKREP BURCUNDA YENİAY

4 Kasımda akrep burcunun 12 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Uranüs’ü tam karşısına alan yeniay, Mars Satürn Karesinin de ortasında duruyor. Bu yeniay Mars-Satürn Karesi ve Mars-Uranüs karşıtlığının tetikleyicisi… Uranüs’ün karşısında olması başlı başına beklenmedik olayların habercisi. Boğa-Akrep aksı huzur ve krizin dengesidir. Krizlerin temsilcisi Uranüs huzurun temsilcisi boğada rahat değildir ve yaşamak için gerekli olan nimetleri dağıtmak üzere çalışmaktadır. Bu da bizim yeni geçim yolları keşfetmemize neden olacaktır. Tabii ki önce ekonomik kriz baş gösterecektir. Akrep burcu ise kaynakları birleştirmekle ve diğerinin kaynaklarını talep etmekle ilgilidir. 

Bu yeniayda kaynaklar konusu dikkat çekiyor. Uranüs’ün boğaya yerleştiği 2018’den beri dünyada ekonomik kriz, kaynakların tükenişi, toprağın alt üst olacağı belliydi. Şimdi Uranüs etkisini en güçlü hissettireceği orta derecelere doğru yaklaştı. Diğer gezegenlerin yaptığı açılarla da sarsıcı etkisini gösteriyor. Bu yeniay da Uranüs’ü tetikleyen, hem de kötücül Mars’ın yönetiminde… Bu etkilerin sonunda toprak ve tarım reformu, ekonomik reform, yeni kaynaklar bulmak için çeşitli keşif ve icatlar gündeme gelecekti. Bu sorunlar olmasa çözüm arayışı ve ilerleme de olamaz. Bu karşıtlık konulara bilinenden farklı, sıra dışı bir şekilde yaklaşmak gerektiğini söylüyor. Krizle birlikte krizi çözmek için ilerici düşünme de gündeme gelecek.

Akrep en temel anlamıyla yeniden doğmak ve gücünü kazanmak için bir şeyleri feda etmek, vazgeçmekle ilgilidir. Bu yeniay kişisel haritalarımızda bırakmayı öğrenmemiz gereken yerde gerçekleşiyor. Önümüzdeki bir aylık süreçte gücümüzü kazanmak için hayatımızda artık yeri olmayan neleri bırakacağız, onlarla ilgileneceğiz. Yeniayın yöneticisi Mars Satürn’e kareye yaklaşıyor. Satürn de yine bitiş, kapanış, sonlanmak, netice almak, yapılandırmakla ilgili… Akrepteki Mars’la kaybettiklerimizle kovadaki Satürn’le akılcı bir şekilde vedalaşabiliriz.


KASIM 2021 GENEL TARİHLER

1 Kasım Mars Akrepte

1 Kasım Merkür-Jüpiter Üçgeni

2 Kasım Merkür-Plüto Karesi

4 Kasım Akrepte Yeniay

5 Kasım Güneş-Uranüs Karşıtlığı

5 Kasım Venüs Oğlakta

6 Kasım Merkür Akrepte

6 Kasım Merkür-Venüs 60’lığı

10 Kasım Merkür-Mars Kavuşumu

10 Kasım Merkür-Satürn Karesi

11 Kasım Mars-Satürn Karesi

15 Kasım Güneş-Jüpiter Karesi

16 Kasım Güneş-Plüto 60’lığı

17 Kasım Mars-Uranüs Karşıtlığı

17 Kasım Merkür Neptün Üçgeni

19 Kasım Venüs-Uranüs Üçgeni

19 Kasım Boğada Ay Tutulması

21 Kasım Merkür-Jüpiter Karesi

21 Kasım Merkür-Plüto 60’lığı

22 Kasım Güneş Yayda

24 Kasım Merkür Yayda

29 Kasım Mars-Neptün Üçgeni

29 Kasım Güneş-Merkür Kavuşumu

30 Kasım Merkür-Satürn 60’lığı

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı