414

Nisan ayında neler olacak?

Genel Yorum

4 Nisan’da Merkür koç burcuna giriyor, 19 Nisan’a kadar burada kalıyor. Bu süreçte ikizlerdeki Mars’la hem karşılıklı ağırlama hem de 17 Nisan’da kesinleşecek olan 60 derecelik açıyla uyumlu bir ilişki içerisinde… Bu süre zihinsel ve fiziksel fonksiyonların sağlıklı çalıştığı, karar verme, harekete geçme, ifade, algılama süreçlerinin aktif ve akıcı bir şekilde seyrettiği döneme işaret ediyor.

9 Nisan’da kesinleşen ve etkisi 1 hafta sürecek olan Mars-Neptün karesinin sert etkisini kovadaki Jüpiter’in Mars’la yaptığı üçgen açı yumuşatabilir. Psikolojik olarak Mars Neptün karesinin anlamı mücadeleden kaçıştır. Esas konuyla uğraşmayı bırakıp kendini uyuşturmak ve aldatmaktır. Varmak isteten hedefe odaklanamamak, nişan alamamak, kaosa düşmektir. Aldanmaya ve aldatmaya yönelik hareketler, bozgunculuk, döneklik gibi durumlara işaret eder.  Dünyasal anlamda da kargaşa, örtülü suçlar, yasa dışı işler, sahtekârlıklar, hastalıkların yayılması, zehirlenmeler, askeri konularda belirsizlikleri ifade eder.  Türkiye açısından hastalıkları, sağlık çalışanlarını, askerleri, hizmet sektörünü temsil eden 6. Ev tetikleniyor. Mart’ın ikinci haftasından itibaren çalışanların daha rahatladığı bir döneme girmiştik. ( Jüpiter 8. Evden 9. Eve geçmişti. Bu Mars Neptün Karesi hastalıklarla ilgili konularda zorlayıcı bir etkiye sebep olsa da mücadelede Jüpiter destek oluyor.

12 Nisan’da koç burcundaki yeniay hevesli, canlı, güçlü, enerjik bir atmosfere işaret ediyor. Yöneticisi Mars’la destekleyici bir 60’lık yapıyor. Yeniayda Mars-Neptün karesi hala etkin olmakla birlikte Jüpiter’in yaptığı üçgen havayı yumuşatıyor.

Türkiye açısından bu yeniay 11. Ev girişinde gerçekleşiyor. Bu ay yine hazine, meclis, muhalefet gündemde olacak gibi görünüyor.

14 Nisan’da Venüs yönettiği Boğa burcuna geçiyor. Venüs dünyasal astrolojide kadınları, sanatçıları, eğlenceyi, evlilik törenlerini, barışı, modayı, dekorasyonu, süslemeyi yönetir. Koçtayken zararlı ve zararda pozisyondaydı. Yönettiği burca geçişi temsil ettiği konularda sağlıklı bir şekilde işlev göreceğine işaret ediyor. 9 Mayıs’a kadar burada kalacak.

19 Nisan’da Merkür ve Güneş boğa burcuna geçiyor. Boğa burcundaki yığılım hala etkin olan Satürn-Uranüs karesini harekete geçiriyor. Alışkanlıklarla yenileşme arasındaki sürtüşme hayatımızda bazı şeylerin değişeceğine işaret ediyor.

23 Nisan’da Mars düşük olduğu yengeç burcuna geçiyor. Hareketlerimiz ve mücadele gücümüz duygusal dalgalanmalarla renkleniyor. 10 Haziran’a kadar burada kalacak.

27 Nisan’da 7 derece akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Boğa, kova, akrep burçlarının değişime direnç gösteren yapısı sarsıntıyı güçlü hissetmeye neden olabilir. Türkiye’nin güneşi üzerinde gerçekleşen dolunay meydanları ve ekonomiyi yine hareketlendiriyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı