428

11 Eylül Mars Gerilemesinin Etkileri

Mars 11 Eylül-13 Kası 2020 arasında geri gidecek…Bir gezegenin geri gitmesi (dünyadan bakıldığında öyleymiş gibi algılanması) fonksiyonlarının bozulduğuna delâlettir, işlevini yerine getiremez, düzgün çalışmaz. Söz konusu Mars olduğunda hareket, mücadele, savaş fonksiyonlarının bozulacağı anlamına gelir. Mars kötücül bir gezegendir.Hayatımıza kaza bela getirir. Fonksiyonları bozulduğunda daha sinsi ve haince çalışır.

Mars işlevini diğer gezegenlerle açı yaptığı zamanlarda gösterir. İleri giderken Ağustos ayında Jüpiter,Plüto ve Satürn’le kare açı yaparak kaza, yangın, savaş, çatışma, taciz, tecavüz, isyan, zorbalık gibivakaları hayatımıza soktu. Geri hareketteyken aynı açıları tekrarlayacak ve daha acımasız ve sinsiolacak. Bu anlamda Ekim ayı hareketli geçecek. Ağustos ayında yaşanan olayların benzerleri karşımızaçıkabilir. Benzer durumlarla nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek açısından fırsat da olabilir.

Mars gerilemesini geçmişten getirdiğimiz öfkemizle yüzleşmek ve kurtulmak için kullanabiliriz. Öfkeduygusuyla başa çıkabilmek ve doğru yere yöneltebilmek başımıza gelen olaylarda dengedekalabilmek için avantaj sağlayacaktır.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı