243

22 Haziran Oğlak Burcunda Dolunay

22 HAZİRAN OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

DUYGU DÜNYAMIZLA İLGİLENME ZAMANI…

22 Haziran’da oğlak burcunun 1 derecesinde dolunay meydana geliyor. Oğlak burcundaki Ay duygularla bağ kurmakta zorlansa bile gökyüzünde su elementinde gezegenlerin toplanması duygusal, ruhsal ve sezgisel duyarlılığa işaret ediyor. Görev ve sorumluluk duygusu etkin olsa da duygu dünyamızla ilgilenmek, iç sesimize kulak vermek işimize yarayabilir. Dolunay’a Güneşle birlikte Venüs ve Merkür de karşıtlık yapıyor, Yani ilişkiler ve fikirler konusunda da dengeyi kurmamız gereken bir süreç… Belki iş dünyasına biraz ara verip iç dünyamızla ilgilensek daha iyi olabilir. 

Gökyüzünde ateş elementinin eksikliği bizi daha karamsar, hayatın zevklerinden uzak, durgun, neşesiz yapabilir. Bu durumda su elementinin vurgusunun gereği olarak duygu dünyamızın ihtiyaçlarına, iç sesimize ve sezgilerimize kulak vermek iyi olabilir. Su gibi akışta kalmayı, kararlarımızı verirken sezgilerimize güvenmeyi, ailemiz, köklerimiz, bizi besleyen, sarıp sarmalayan kişiler ve ortamlarda vakit geçirmeyi önceleyebiliriz. Dolunay’ın yöneticisi Satürn de akışta kalma konusunu ciddiye almamızı istiyor. Hayatın kontrolumuzda olmadığını ve hayatın getirdikleriyle uyumlu bir şekilde davrandığımızda sonuca ulaşacağımızı söylüyor, aksi takdirde sürüklenip dağılabiliriz. 

Dolunaya üçgen yapan Mars maddi dünyaya, dünyevi hazlara yönelme eğilimi verirken, bunu iç dünyamızı da besleyecek şekilde yapılandırmamız daha iyi olacaktır. Örneğin yediğimiz besinlerin sadece midemizi değil ruhumuzu da doyurmasına dikkat edebiliriz. Su ve toprak vurgusunda maddi olanla manevi olanın dengesini sağlayabiliriz. Somut, gözle görülür elle tutulur şeylerle birlikte beş duyumuzla algılayamadığımız şeyleri de hayatımıza entegre edebiliriz. Kaynaklarımıza sadece para gibi maddi şeyler değil dostluk, arkadaşlık, sevgi, şefkat gibi manevi şeylerin de dâhil olduğunu anlayabiliriz.  

Kişisel haritalarımızda 1 dereceye yakın gezegen ve noktaları olanlar etki alacaklar.

Türkiye açısından bakarsak; biraz geniş bir orbla 7 derece terazideki Mars’ımızla T-Kare oluşturuyor. Ancak Ay çok hızlı hareket ettiği için bu orb gün içerisinde kapanacak. Mars hazineyle ilgili, devletin kaynaklarını temsil ediyor. Ekonomik paket uygulamasının sonuçlarını görmeye başlayabiliriz. 6-12. Ev aksında gerçekleşiyor; hizmet sektöründe çalışanları, güvenlik ve askeri güç temsilcilerini, sağlık çalışanlarını ilgilendiriyor. 12. Evdeki güneş hastane, hapishane, ıslahevi gibi konularla bağlantıyı gösteriyor. Kısa bir süre sonra Ay 7. Eve düşecek, hala dolunay fazında olacak, muhalif ülkelerle ilgili konular gündeme gelebilir, Mars’ımızı tetiklediği için askeri konular gündeme gelebilir. 

Güneş’imize 60’lık yapması; okullar, medya, ulaşım, taşımacılık konularında devam eden bir süreci gösteriyor. Bu konular sınav dönemi ve tatil dolayısıyla seyahat etmek nedeniyle gündemimizde olabilir. Ailelerine giden öğrenciler ya da tatil dolayısıyla taşınma konusunu gündeme alarak evle ilgilenen kişiler olabilir. 

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı