174

3-4 Kasım Davut Yıldızı

3-4 KASIM DAVUT YILDIZI

İLAHİ KORUNMA SEMBOLÜ

‘’Dünya çapındaki Yahudiler tarafından hâlâ kutsal bir sembol olarak kullanılan Davut Yıldızı, birbirine kenetlenerek altı köşeli bir yıldız oluşturan iki şanslı büyük üçgenle doğduğu söylenen Kral Davut'un yıldız falına dayanmaktadır. Düşmanlarını korkutmak ve yenilmez olduğunu ima etmek için zırhına kazınmıştı. İşe yaramış olmalı çünkü tüm dövüşlerini kazanmış ve güçlü bir hükümdar olmuş gibi görünüyor.

Modern zamanlarda büyük üçgeni hala burçlarda olumlu bir model olarak görüyoruz çünkü belirli bir dörtlülüğün tüm niteliklerini - tüm toprak burçlarını veya tüm ateş burçlarını - 120 derecelik ilişkilerle birbirine bağlar, böylece bireye yetenekler sağlar. belirli alanlarda.

Ancak, büyük üçgenin bir yeteneği ima etse de, tembel bir yön olduğunun ve böyle bir yapıya sahip bireyin, arka tarafa bir şekilde büyük bir çıkıntı uygulanmadığı sürece, bununla pek bir şey yapamayacağının da farkındayız. Bu, arka bahçede bir milyon dolarlık altının gömülü olması ve her ay anneden postayla bir çek geldiğinde bir iş açmak için onu kazıp çıkaramayacak kadar tembel olmak ve bağımsız olmak gibi bir şey.’’

En temel anlamıyla siz hiçbir şey yapmasanız da önünüze birtakım fırsatlar, şanslar çıkacağını gösterir. Ya da çok küçük bir hareketten büyük bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bu açı modelinde genellikle bütün gezegenler konuya dahil olur. 3-4 Ekim’deki oluşumda Satürn’ün açıdan uzak, durağan ve 0 derecede olduğunu görüyoruz. Satürn sınırları, otoriteyi, yapılandırmayı temsil ediyor. Satürn gözle görülen son gezegen olması dolayısıyla olaylara son noktayı koymak, sınır çizmekle ilgilidir. Ancak bu günlerde görevini yapabilecek takati ve yeteneği yok gibi görünüyor. Bunu İsrail-Filistin savaşıyla ilişkilendirirsek sınırlarda bir müddet daha hayli sorun yaşanacağı söylenebilir.

Bu açıya dahil olan gezegenler 20-29 dereceler arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu dereceler arasında su ve toprak burçlarında gezegenleri olanlar için bir fırsat ya da kriz ihtimalini barındırıyor. Kriz dememizin nedeni her şeyin kolaylıkla olması olumsuz olaylarında kolayca meydana gelebileceğini gösteriyor. Bizim için iyi olan bir şey başkası için kötü olabilir. Örneğin savaş ortamında bir tarafın kolayca ilerlemesi diğer taraf için felaket demektir.

İsrail’in doğum haritasına baktığımızda 23 derece boğada Güneşini görüyoruz. Davut yıldızının köşelerinden biri Uranüs buraya denk düşüyor. İsrail’in çıkardığı bu krizin nasıl hızla ve kolaylıkla yayıldığını, dünyanın büyük çoğunluğundan destek gördüğünü gözlemleyebiliriz. Uranüs aynı zamanda bağımsızlık ve isyanla da ilgili... İsrail inanışlarına uygun olarak Davut yıldızının koruyuculuğuna güvenerek hamlelerini arttırabilir.

Filistin haritasını bilmediğimiz için, birkaç bağımsızlık hareketi var, böyle bir değerlendirme yapamayız ancak Filistin tarafı için bu açı kayıpları ve mağduriyeti büyütüyor.

Daha önceki videolarda Neptün’ün odakta olduğu uçurtma açı kalıbından ve YOD açı kalıbından bahsetmiştim. Balıktaki Neptün birliği idrak etmemizi istiyordu ve merhamet duygumuzu güçlendirmemizi istiyordu. Bu yüzden mağdur durumlara düşeceğimiz olayları hayatımıza getirebileceğini söylemiştim. Şimdi ne yazık ki bu savaş dolayısıyla merhamet duygusunu, birlik bilincini çok güçlü bir şekilde hissedebiliriz. Eylül ayından beri oluşan bu kalıp Ocak ayına dek tekrarlanacak.

Türkiye açısından baktığımızda 24 derece akrepteki Jüpiter’imizle temas kurduğunu görüyoruz. Jüpiter iktidarı, yöneticileri temsil ediyor. Uluslararası arenadaki itibarımızı temsil ediyor. Dolayısıyla şu günlerdeki duruşumuz ülkemize büyük bir fırsat ya da kriz olarak geri dönebilir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı