496

28 Ekim Boğa Burcunda Ay Tutulması

28 EKİM BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI

TÜRKİYE’NİN DOĞUM GÜNÜNDE 1 YILLIK KADERİMİZ BELİRLENİYOR

28 Ekim 2023’te boğa burcunun 5 derecesinde parçalı ay tutulması gerçekleşiyor. Boğa ve akrep stelyumunun karşıtlığının vurgulandığı tutulmada maddi kaynaklara sahip çıkmakla paylaşmak arasındaki dengeyi sağlamak önemli… Tutulmaya büyütmenin gezegeni Jüpiter eşlik ediyor, Yaşanacak şeylerin abartılı ve sağlıksız büyüme etkisine maruz kalacağı söylenebilir. Tutulmaya sınırlandırmanın gezegeni Satürn destek olmasına rağmen Jüpiter yönetiminde olduğu için abartılı ve büyük etkiye bir sınır getiremiyor. 

Boğa-Akrep aksı; yaşam-ölüm, dünya-ahiret, madde-mana, huzur-kriz, güven-korku, saklamak-açığa çıkarmak, değerlendirmek-değersizleştirmek gibi temaları barındır. Her ikisi de kaynaklarla ilgilidir. Boğa kendi kaynaklarımız, akrep ortak kaynakları temsil eder. Bu tutulmanın teması kaynakların elde edilmesi ve paylaşılmasıyla ilgilidir. Dünya nimetlerine aşırı düşkünlükle, kaynaklarını paylaşmak ve birleştirmekle ilgilidir. Dolayısıyla dünyasal anlamda ekonomideki dengelerin sarsılmasıyla ilgilidir. 

Tutulmanın yöneticisi Venüs Başak burcunda düşük konumda, kaynakları ve değerleri korumak için gücü yok. Tutulma esnasında 2 aydır uçurtmanın odak noktasında duran Neptün hala aynı pozisyonda. Bu tutulmada da Neptünyen temaların gündemde olacağı görülüyor. Kaos, düzensizlik, yanılgı, bağımlılık, düşkünlük, bunalım, belirsizlik, muhtaçlık, karamsarlık… Bunu yönetmek için de empati, birlik, teslimiyet, merhamet özelliklerini kullanmalıyız. 

Türkiye’nin doğum gününden 1 gün önce gerçekleşen tutulma 5 derecedeki güneşimize karşıt yapıyor. Yani 1 yıllık gündemimizi belirliyor. Güneş dönüşü haritamızda 3. Ev konuları vurgulanırken tutulma da 3. Evi yöneten güneşimizin üzerinde gerçekleşiyor. 

 Üçüncü Ev

Tüm ulaşım ve iletişim biçimlerine ve yöntemlerine karşılık gelir. Karayollarını, köprüleri, demiryollarını, otomobilleri ve otobüsleri, trafiği, toplu taşımayı ve kara, deniz veya hava yoluyla toplu taşıma olanaklarını yönetir. Gazete, süreli yayın, dergi, radyo, televizyon, posta, Postane, telefon, İnternet gibi haber veya bilgi aktarımıyla ilgili tüm iletişim departmanlarını yönetir. Reklamcılığı, medyayı, edebiyatı, okulları, Eğitim Kurulunu, konuşmayı ve dili yönetir. Bu ev aynı zamanda komşu ülkelerle ilişkileri de temsil ediyor ve kaza veya fırtına nedeniyle oluşan yerel kayıplarla da ilgili.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı