360

31 Ağustos Balık Burcunda Dolunay

31 AĞUSTOS BALIK BURCUNDA DOLUNAY

KURTARICI BEKLEMEKTEN VAZGEÇMEK GEREK

31 Ağustos’ta balık burcunun 7 derecesinde dolunay gerçekleşiyor. 7 dereceye yakın balık, başak, ikizler, yay burçlarında gezegen ve noktaları olanlar güçlü bir etki alıyor. Dolunayın Satürn’ün yanında oluşu; bitirme, sonlanma, gerçekleşme temalarını içinde barındırıyor.

Balık/Başak aksı hayaller/gerçekler, kaos/düzen, soyut/somut, bütün/detay, teslimiyet/kontrol, tembellik/çalışkanlık karşıtlığıdır. Balık dolunayında bu karşıtlıklar arasındaki dengeyi kurmamız gerekir.

Balıktaki Satürn kendimizi akışa bırakmayı zorlaştırırken yaptığımız planların da suya düşmesini temsil ediyor. Satürn’ü tetikleyen dolunay hayatın planını idrak etmemizi sağlayacak. Bir şeyleri kendi isteğimize göre oldurmaya çalışmanın boşa kürek çekmek olduğunu anlayabiliriz. Evrenin düzeninin bizim kurmaya çalıştığımız düzenden daha mükemmel olduğunu anlayabiliriz.

Dolunayın yöneticisi Jüpiter Boğa burcunda ve gerçekleri kabullenmek konusunda destek veriyor. Bugüne kadar yaptığımız planlar işlemediyse küsüp gitmek yerine topraklanarak, somuta odaklanarak çabalamalıyız. Elimizde olan kaynaklara sahip çıkıp onları işlevsel hale getirmeliyiz. Yaşam pratiğimizi geçmişten ders çıkararak geliştirmeliyiz. Güneşin yöneticisi Merkür başak burcunda ve geri gidiyor. Geçmiş deneyimler önem kazanıyor.

Merkür, Venüs gerilemesi ve Dolunayın Satürn’le kavuşumu bizi geçmişe götürüyor. Gökyüzünde 6 gezegen geri gidiyor. 4 Eylül’de Jüpiter de gerilemeye başlayacak.  Geçmişin hatalarını ayıklamak, muhasebe yapmak, eski defterleri düzgün bir şekilde kapatmak fırsatı olabilir. Bu dönem hareket etmek değil, durup düşünmek zamanı.

Satürn aynı zamanda aile büyüklerini, otorite figürlerini, yöneticileri de temsil ettiğinden bu süreçte onları yanımızda bulabiliriz.

Türkiye açısından; dolunay ay düğümlerimizi tetikliyor. Artık her şeyi oluruna bırakmaktan vazgeçip bir plan yapmamızı istiyor. Millet olarak savrulmaya, aşırı teslim olmaya meyilliyiz. GAD balık, Ay’ın  12. Evde oluşu bunun göstergeleri. Oysa sistemli bir şekilde çalışmak, iyi bir öğrenci, çırak olmak görevimiz. Bu dolunayda bu konularla ilgili düşünebiliriz. Dolunay tam da 3/9 aksında. Öğrencilik ve öğretmenlik… Medya, akademi, eğitim-öğretim, yasalar, yurtdışı bağlantılı işler, ihracat-ithalat konuları gündeme geliyor. Bu konularda Yeni yasaların çıkması söz konusu olabilir. 

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı