648

16 Ağustos Aslan Burcunda Yeniay

16 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA YENİAY

İKTİDARI YENİ KRİZLER BEKLİYOR

16 Ağustos’ta boğadaki Uranüs’ü tetikleyen 23 derece aslan burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. 23 dereceye yakın aslan, boğa, kova ve akrep burçlarında gezegen ve noktaları olanlar sarsıcı, güçlü bir etki alıyor.

Boğadaki Uranüs 2018’den beri kaynakları sarsmak, aynı zamanda yeni kaynaklar keşfetmek için bizi zorluyordu. Bu yeniay beslenme, barınma, para kazanma, maddi güvence sağlama, değer üretme konularında yaratıcı fikirler bulmamız için bizi zorluyor. Bu da önce bu değerlerin krizlerle sarsılacağı anlamına geliyor.  

Yeniay’ın Uranüs’e karesi psikolojik açıdan; asilik, bozgunculuk, sinirlilik, egzantriklik, sıradışılık, uyumsuzluk, bağımsızlık gibi hallere işaret ederken dünyasal açıdan; kaza, sarsıntı, icatlar, sosyal krizlere işaret eder. Bu açı konulara denenmemiş yollardan yaklaşmayı talep eder, bunun için de sıra dışı olaylar olması gerekir. Beklenmedik, ani, bizi olduğumuzdan daha ileri taşıyacak buluşlara yönlendirir.

Aslan ve boğa burcunun dengesini elimizdeki değerlere sahip çıkıp şükran duyarak isteklerimize hevesli ve asil bir şekilde ulaşmaya çalışarak kurabiliriz. Aslan-boğa karesinin gölgesi ihtiyaçlarını söylemenin rezil bir şey olduğunu düşünmesidir. Kibir ve gururdan burnu düşse almaz. Başka bir gölgesi de soytarılık ederek talep etmesidir. Kralın verdiği hediyelere doymamasıdır.

Uranüs’e Merkür-Mars kavuşumu ve Plütonun yaptığı üçgenle toprak üçgeni oluşuyor ve bu üçgeni balıktaki Neptün odak noktasına gelerek uçuruyor. Neptün Yeniay’a 150’lik yapıyor. Yeniay’ın haber verdiği krizlerde vazgeçilmesi gereken bazı şeylerden bahsedilebilir. Huy, eşya, alışkanlık, kişi, iş…

Toprak ve ateş elementi fazlalığı bir konuda aşırı ısrar etmeye, dayanmaya ve tutunmaya sebep olabilir. Aklına koyduğunun ve istediğinin peşinden tutkuyla gitmek bizi krizlere ve hayalkırıklığına sürükleyebilir. Yolda bir yerde bırakmamız ve teslim olmamız gereken bir durum olabilir. Mars’ın karşısındaki Neptün savaşma gücümüzü ve irademizi zayıf düşürebilir.

Aslan kalbini açmakla ilgilidir. Dolayısıyla bu yeniayda kalbimizin sesine kulak vermek bizi doğru yola götürebilir.

Türkiye açısından; 24 derece akrepteki Jüpiter’i tetikleyen bir yeniay. Devlet büyükleri, yöneticiler, emekliler, çalışanlar yine krizlerle uğraşacak anlamına geliyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı