381

12 Ekim Mars Neptün Karesi

MARS-NEPTÜN KARESİ

YOLUMUZU KAYBETSEK DE YOLUMUZDAN DÖNMEYELİM

23 dereceye +/-5 derece yakınlıkta İkizler, Başak, Balık ve Yay burçlarında gezegen ve noktaları olanlar etki alacak.  

12 Ekim’de 23 derecede Mars ikizlerde ve Neptün yayda iken bir kare açı gerçekleşiyor. 8-16 Ekim tarihleri arasında etkisini gösterecek. Bu açı genel olarak hedef sapmasıyla ilgilidir. Burçların değişken özelliği de kararsızlık, çok yönlülük, dağınıklık, odaklanamamakla ilgilidir. Karar almakta güçlük, vazgeçmek, uygulayamamak, kendini uyuşturmak, yolundan dönmek, mücadeleden kaçmak söz konusu olabilir. Bu kişisel anlamda sorunlara neden olabileceği gibi dünyasal anlamda bir savaş ortamında olduğumuzu düşünürsek tehlikeli sonuçları olabilir.

Bu açıyı doğru yönetebilmenin formülü yardım faaliyetlerinde bulunmaktır. Zaten bu açıda karşımıza yardıma muhtaç kişilerin çıkma olasılığı yüksektir. Çünkü bu açı güçten düşmekle ilgilidir. Mars ikizlerdeyken öğrenciler için mücadele etmek iyi olabilir. Bu açı doğru kullanıldığında bir kurtarıcı görevi görülebilir. Ancak gölgesi kurban olmaktır. Kendini bitirecek şekilde fedakarlık yapmaktır. Neptün düşkünlük, muhtaçlıkla ilgilidir, Mars mücadeledir. Yardıma muhtaç durumdakiler için mücadele etmek bu açının en doğru kullanımıdır.

Kişisel haritalarımızda Neptün bir noktayı tetikliyorsa bu açı oradaki zayıflığımızla ilgilenmemiz gerektiğini söyler. Neptün unutmak, affetmek, aldanmak, aldatmakla ilgilidir. Sisi temsil eder. Dolayısıyla haritamızda düştüğü alanda kendimizi kandırdığımız bir dönemde olabiliriz. Gerçekleri görmekten kaçmak, kendini aldatmak, uyuşturmak söz konusu olabilir. Genel olarak da harekete geçemeyecek kadar bitkin ve isteksiz olabiliriz. Bu durumda sisin dağılmasını beklemek en iyisidir. Ancak Mars ve ikizler burcu beklemeye uygun doğada değildir. Yer değiştirmek ister. Bu durumda ana odaklanmak işimizi kolaylaştırır. Hamlemizin bir adım ötesine geçmeden hareket etmek gerekir. Fazla ileriye bakmamak, gerekeni yapıp ötesini büyük güce bırakmak gerekir.

Bu açı mücadele ederken kendinden vazgeçmekle ilgilidir. Birlik için çalışmak, savaşırken birliği düşünmekle ilgilidir.

Elbette dünyasal manada karşımıza yardıma muhtaç duruma düşeceğimiz olaylar çıkar. Afetler, kazalar gibi. Mars ikizlerde genellikle ulaşım ve iletişim kazalarından söz edilebilir. Örneğin bir dünya liderinin yanlış bir açıklaması uluslararası bir krize sebep olabilir.

Örneğin bir öğrenciye sponsor olmaya niyet ettiniz. Birinci kural karşılık beklememektir. Yani bu çocuğun ileride size minnet duymasını ummamaktır. Bu durum ileride hayal kırıklığı yaratabilir. Bunu bir büyüklenme vesilesi yapmamaktır. Ben demekten vazgeçmek gerekir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı