645

26 Eylül Terazi Burcunda Yeniay

26 EYLÜL TERAZİ BURCUNDA YENİAY

26 Eylül’de terazi burcunun 2 derecesinde, 3 derece koç burcundaki Jüpiter’in karşısında yeniay gerçekleşiyor. Jüpiter’le bağlantı kuran gökyüzü cisimleri fırsatları içinde barındır. Ancak karşıt açı zorlayıcı bir açı olduğundan konuları iki yönlü değerlendirebilirsek bu fırsatı yakalayabileceğimizi söyler. Terazinin kefelerini dengelemeye çalışmalıyız. Zaten terazi burcu doğası gereği bunu yapmak zorundadır. Karşıtlar arasındaki dengeyi bulmaya çalışmalıdır. Bu yeniayda ben-sen dengesi güçlü bir şekilde vurgulanıyor. Yani bir işe girişeceksek tarafların istek ve ihtiyaçlarının eşit bir şekilde dikkate alınması gerekmektedir. Bu şekilde her iki tarafın da karlı çıkacağı, kazanacağı, zenginleşeceği, büyüyeceği düşünülebilir. Aksi takdirde aşırı talepler, büyük vaatler, gerçekleşemeyecek projeler gündeme gelebilir.

Dolunayın düzenleyicisi Venüs, Merkür’le kavuşum, Neptün’le karşıt yapıyor. Sınırsız isteklere, hayalperestliğe, uyuşmaya, kaybolmaya işaret ediyor. Gerçekleşmesini istediğimiz şeylerin ayakları yere basmasına ve anda kalmaya dikkat etmeliyiz. Hayal ve gerçek arasındaki dengeyi bulmalıyız.

2 dereceye yakın koç, terzi, yengeç ve oğlak burçlarında gezegen ve noktaları olanlar etki alıyor.

Örneğin bu yeniay 7. Evinizde, ortaklıklarla ilgili alanınıza düşüyor diyelim. Tam da yeni bir iş anlaşması imzalayacaksınız. Zaten böyle bir konu gündemdeyse imza tarihi bu yeniaya denk gelecektir. Anlaşmaya kendi isteklerinizi dayatmanız Merkür de geri gittiği için ortağın vaz geçmesine ve fırsatı kaçırmanıza neden olabilir. Yeni işle ilgili hayallerinizin suya düşmesine neden olabilir. Karşılıklı suçlama, darılma gibi durumlar söz konusu olabilir. Bundan kaçınmak için iki tarafın koşullarını eşit bir şekilde değerlendirmek, maddeler üzerinden birkaç kez geçmek gerekir. Merkür gerilemesi söz konusu olduğu için gecikmelere yanlış anlaşılmalara da dikkat etmek gerekir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı