162

28 Temmuz Aslan Burcunda Yeniay

 28 TEMMUZ ASLAN BURCUNDA YENİAY

 28 Temmuz 2020’de 5 derece Aslan burcunda yeniay gerçekleşiyor. Jüpiter’e üçgen yapan yeniay sağlıklı büyüme vadediyor.  Ancak Jüpiter durağan pozisyonda yani büyüme potansiyelimiz daha çok iç dünyamıza yönelik. Maddi ve manevi anlamda sınırlarımızı genişletmek için elverişli bir dönem. Aslan yeniayında bizi heyecanlandıracak, içimizdeki yaratıcılığı ortaya çıkaracak ve bizim kimliğimizi temsil edecek şeyleri yapmaya ve onları sergilemeye cesaret etmeliyiz. Aslan burcu kalbinin sesini dinlemekle ilgilidir. Jüpiter üçgeni bize özgüven, iyimserlik ve fırsatları yakalama potansiyeli veriyor. Kendimize inanmamızı, organizasyon ve liderlik gücü veriyor. Aslan burcundaki Güneş’in hâkimiyetinde gerçekleşen yeniay; aşırı gurur, büyüklenme, hükmetme, bencillik, zorbalık, diktatörlük gibi aslanın gölge yönlerini içinde barındırıyor. Olumlu tarafıyla heves, içtenlik, sıcakkanlılık, onur, özgüven, şeref özellikleri de devrede… Yani bu ay uğraşacağımız konularda bu özellikleri aklımızda tutarsak yeni tohumlarımızın nasıl ürün vereceğini tahmin edebiliriz. Jüpiter tüm bu özellikleri büyütebilir. Aslandaki stelyum kendimizi ortaya koyarken kendi ışığımızın gözümüzü kamaştırabilir.

 Yeniay esnasında Merkür-Uranüs karesi etkin…  Sıra dışı düşünmekle ilgili olan bu açı, aklımızın herkesten üstün olduğunu düşünmemize neden olabilir. Ya da fikirlerimiz toplumu ileriye götürecek projeler için elverişli olabilir. Bu ay gündemimize giren konularda daha önce düşünmediğimiz bir tarzda düşünebilir, kendimizin bir üst modeline geçmek için formüller bulabiliriz. Mars-Uranüs kavuşumu da sıra dışı bir tarzda hareket edebileceğimizi gösteriyor. Ani, beklenmedik olaylar, kazalar söz konusu olabilir. İsyankar ve sabırsız hareketler başımızı derde sokabilir.

 Türkiye açısından baktığımızda yeniay 2. Evimizde gerçekleşiyor yani halkın parası ve değerleri ile ilgili. Güneşimize kare yapıyor. Güneş 3. Ev yani haberleşme, medya, ulaşım, nakliyat, ilköğretim konularını temsil ediyor. Yeniaya üçgen yapan Jüpiter güneşimize 150’lik yapıyor. Ve bu Jüpiter Mars’ımızın karşısında yani hazineyi harekete geçiriyor. Geçen ay cumhurbaşkanının maaşına gelen zammı konuşmuştuk. Gündem hala hazine ve meclis.

Merkür-Uranüs karesi Venüs’ü tetikliyor. Alanlar, eğlence yerleri, gösteri salonları, parklar, gençlerle ilgili konuları harekete geçiriyor. Yeniay Venüs’e 60’lık yapıyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı