408

11 Mayıs Merkür Gerilemesi

Merkür 11 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında 4 derece İkizler burcunda gerilemeye başlayacak, 23 Mayıs’ta boğa burcuna geçecek. Boğanın 26. derecesinden ileri gitmeye başlayacak.

Bu süreçte 19 Mayıs’ta koçtaki Jüpiter’le 60’lık yaptığında iletişim becerilerimizi geliştirmek için neler yapmamız gerektiği üzerine düşünebiliriz. Merkür-Jüpiter 60’lığı eğitim, öğretim, sözleşme, anlaşma, ulaşım, nakliyat, haberleşme, medya konularında fırsat yaratan zamanlardır. Ancak bu fırsatın altyapısını hazırlamak, ileri gittiğinde kullanmak daha doğrudur. Yeni bir eğitime katılmak, yeni bir anlaşma, imza atmak bizi geliştirecek fırsatları barındırır.  İkizler'deki Merkür kararsızlık, Koç'taki Jüpiter acelecilik getirebilir. Acele alınan kararlardan pişmanlık duyulabilir.

21 Mayıs’ta güneşle kavuştuğunda düşünceleri bir noktaya odaklamak ve geçmişe dair bir konuda aydınlanma yaşamak, açıklığa kavuşturmak mümkün olabilir.

24 Mayıs’ta Mars’la 60’lık yaptığında ağzımızdan istemediğimiz şeylerin kolaylıkla çıkması başımızı derde sokabilir. Çünkü iki gezegen birbirine zarar verir pozisyondadır.

25 Mayıs’ta Plüto’yla üçgen yaptığında olumsuz düşüncelerimizden arınmak için bir fırsat olabilir. Kin, nefret, intikam, kıskançlık, ketumluk gibi…

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı