336

20 Mart Koç Girişi Haritası

20 MART KOÇ GİRİŞİ HARİTASI

ÖNÜMÜZDEKİ 6 AY TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR

ASTROLOJİK YENİYIL BAŞLIYOR

Güneşin koç burcuna geçtiği zaman astrolojide yeni yıl olarak kabul edilir. Ülkelere göre çıkarılan haritalar dünyasal astrolojide ülkenin o yılki gündemini görmek açısından rehberlik eder.

Ankara’ya göre çıkarılan haritada 25 derece başak burcu yükseliyor. Bu haritanın 6 ay kadar geçerli olduğunu gösteriyor.

Haritanın en belirgin özelliği batı yarıkürede yerleşen gezegen kümesi… Yani bu süreçte kaderimiz dış etkenlere bağlı. Kendimizi yönetebilecek ve bir yol çizecek durumda değiliz. Halkı ve iktidarı temsil eden Merkür balık burcunda düşük ve zararda olduğu bir konumda… Haritanın hastalık evinde yani hasta bir halk ve iktidar var. Güçlü bir Jüpiter’le kavuşuyor olması destek olsa da Jüpiter kaos ve çözülmenin gezegeni Neptün’e yaklaşıyor. Bu da karmaşanın büyüyeceğini gösteriyor. Jüpiter aynı zamanda muhalefetin de göstergesi. Halk da iktidar da muhalefete yaklaşıyor, muhalefet güçlenmiş görünüyor.

Jüpiter ve Neptün muhalif ve düşman ülkeleri temsil ediyor. Onlar da güçlü ve biz onlardan yardım bekler bir durumdayız. Fakat bu devletlere güvenmek konusunda dikkatli olmak gerekebilir. İlişkilerde aldanma, çözülme gibi süreçler yaşanacağı söylenebilir. Dost görünüp arkadan iş çevirmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Dış ilişkilerimizde de belirsizlik atmosferi hakim.

Halkın 2. Göstergesi Ay çok kısa bir süre sonra düşük bir duruma gelecek. Geçim derdiyle uğraşacak. Kaynakları da maalesef kıt görünüyor. Halkın parasını temsil eden Venüs Mars ve Satürn, iki kötücül tarafından kıstırılmış durumda.  Venüs’ün Uranüs’le karesi de ekonomik krizin gündemde olduğuna işaret ediyor. Ayın zorbalığın, şiddetin, bozulmanın gezegeni Plütoyla karesi halkın hayatta kalabilmek için dönüşmek zorunda olduğunu, ölüm kalım meseleleriyle uğraşacağını gösteriyor. Gücüne kavuşmak için vazgeçmek, bırakmak zorunda olduğu şeyler olduğunu gösteriyor.

Ay aynı zamanda hazineyi temsil ediyor ve hazinenin de kötü durumda olduğu görülüyor.

Gelir gider dengemizin sarsıldığı görülüyor. 8. Evin yöneticisi Mars-Uranüs’le kare yapıyor. Kredi, borç, vergilerle ilgili konularda krize işaret  ediyor.

5. ev girişindeki Plüto gençler, çocuklar, meydanlar, eğlence faaliyetleri gibi konularda bozulma, dönüşüm, şiddet, kısıtlanma gibi temaların gündemde olacağını gösteriyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı