991

29 Aralık Jüpiter Balık Burcuna Geçiyor

29 ARALIKTA JÜPİTER BALIK BURCUNDA

BÜYÜK İYİCİL MERHAMETLE BULUŞUYOR

Genişlemenin ve umudun gezegeni Jüpiter 29 Aralık’ta 20 Aralık 2022’ye kadar kalacağı yöneticisi olduğu Balık burcuna giriyor. Dolayısıyla tüm özelliklerini güçlü bir şekilde kullanabilir. Jüpiter büyük iyicil sıfatıyla hayatımıza şans, bolluk, fırsat ve zenginlik getirir. Bizi kötülüklerden korur, iyileştirir, şifâlandırır. Bu genişleme ve büyüme hali maddi ve manevi anlamda olabilir. Bu süreçte Jüpiter’in bize sunduğu fırsatları değerlendirebilmek için balık burcunun olumlu ve gölge yönleri arasındaki dengeyi kurmak gerekir. Balık burcu bilinçli aklın isteklerini bırakıp teslim olmakla ilgilidir. Egodan sıyrılıp kendini aşarak bütünle birleşmek demektir. Böyle baktığımızda bu süreçte karşımıza çıkan durumlarla ilgili aklın söylediklerini bir kenara bırakmak, kozmik ve ilahi plana güvenmek gerektiği söylenebilir. 

Balık burcunun gölgelerinden biri kurban psikolojisine girip kurtarıcı beklemek, her şeyi bırakıp kendini uyuşturmak, umut edilen iyiliğin kendiliğinden gerçekleşmesini beklemektir. Olumlu uygulaması; anda kalıp, üzerimize düşeni yaptıktan sonra gerisini kurtarıcıya bırakmaktır.  Bir tahminde ya da dilekte bulunmadan, geleni kabul etmektir.

Jüpiter’in balık burcuna girişi pandemi sürecinde yaşanan sıkışmışlık etkisinin dağılmasına ve hastalıkla ilgili iyileşme, aşı, tedavi ve korunma uygulamalarının daha geniş kitlelere yayılmasına sebep olabilir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken her şeyin iyiye gideceğine olan büyük umut ve inançla tedbiri elden bırakmaktır.

Türkiye açısından en büyük şans ve fırsatı çalışanların beklediğini söyleyebiliriz. Jüpiter Türkiye’nin çalışanlarını yönetir. 2 yıldır Satürn yönetiminde zor günlerden geçen hizmet, sağlık ve güvenlik çalışanları Jüpiter’in balık burcuna geçişiyle bir süreliğine rahat bir nefes alacaktır. Hem psikolojik, hem ailevi hem de sosyal haklar açısından destek ve iyileşme döneminden bahsedilebilir.  Jüpiter iktidarı da temsil ettiğinden yönetici konumundaki kişilerin güçlendiğini ancak güçlerini yardım ve koruma amacıyla kullanmaları gerektiği söylenebilir. 

Balık burcundaki Jüpiter’in bizden istediği merhamet, empati ve yardım duygusunu geliştirmek ve kendimizden vaz geçip bütüne hizmet etmektir. Bu sayede bütün bir şekilde iyilik yayılabilir. Yapmamız gereken kurban psikolojisine girmek yerine kendimizdeki iyilik gücünü keşfetmek ve çoğaltmaktır. Özellikle gücü elinde tutanların merhamet özelliğini devreye sokması gerekir.

Bu sürede Jüpiter Şubat ayının ortasına kadar Türkiye’nin mahkemeler, dini kurumlar, yasalar, yükseköğrenim, akademisyenler, dış ticaret, dış turizm, havayolları, uzun yol taşımacılığı, uluslararası haberleşme ve anlaşmalarla ilgili evinde duracak. Güçlendiği için bu konulara dair çalışmaların, kararların, faaliyetlerin hız kazanması, yeni yasaların çıkması söz konusu olabilir.

Şubat ayının ortasından 20 Mayıs 2023’e kadar da 10. Evimizde seyahat edecek. 10. Ev; iktidarı, yöneticileri, liderleri, ülkenin itibarını, emekli ve yaşlı kesimi temsil eder.

Jüpiter balık sürecinde çalışanlarla yöneticiler arasındaki gerginlik bitecek ve birbirlerini destekler ve fayda sağlar duruma geçecekler. Çalışanlar yöneticilerden istedikleri hakları alabilecekler. Jüpiter kova sürecinde gergin ve sürtüşmeli bir dönemden geçilmişti. O gerginliğin meyveleri toplanacaktır. Aynı şekilde ülkenin gençleri ve çocukları ile ilgili gergin süreç de yerini daha şefkatli ve merhametli bir ortama bırakabilir.

Balık burcunun modern yöneticisi Neptün’ün de balık burcunda oluşu esas önümüzdeki yıl etkisini göreceğimiz Jüpiter-Neptün kavuşumunun habercisi olabilir. Neptün balık sürecinin karmaşa, kaos, sis, toz-duman özelliklerini Jüpiter büyütebilir. Üzerimize düşen; olup biteni aklımızla anlamaya çalışmak yerine karanlıkta yolumuzu bulmaya çalışır gibi beş duyumuz ve aklımızın dışında sezgilerimize güvenmemiz ve olanı olduğu gibi kabullenmemizdir. Böylelikle bizim için hayırlısına ulaşmak ve maddi manevi zenginleşmek mümkün olacaktır.

Jüpiter 11 Mayıs’la 28 Ekim tarihleri arasında koç burcunda seyredecek. Bu süreçte Mars’ımıza karşıt yapacak. Bu dönemde hazinedeki para akışında girdi veya çıktılarda aşırılıklar söz konusu olabilir.

Jüpiter yılın ilk günlerinde Güneşimiz’le üçgen açı yapacak. Bu bazı gazetecilerin ve medya mensuplarının, ulaşım, iletişim ve ticaret konularında olumlu gelişmelere işaret edebilir.

Mart ayının 2. 3. haftasında Venüs’ümüzle yaptığı üçgen açı gençler, çocuklar, meydanlar, rekreasyon alanları, eğlence ve gösteri yerleri, spor, tiyatro, sinema ile ilgili gelişmeler…

Nisan’ın 2. Ve 3. Haftası da Jüpiterimizle üçgen yapması çalışanlarla ilgili güzel haberlerin alınacağı bir dönem olabilir. Sağlıkçıların adını, sağlıkla ilgili gelişmeleri sık sık duyacağımız bir dönem. Jüpiter hastalık evimizi yönettiğinden hastalığın da güç kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle Nisan ayındaki Jüpiter-Neptün kavuşumu hastalığın belirsiz ve sinsi gelişmesine yol açabilir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı