487

Mixer: NOW Sergisi

Mixer: NOW

İstanbul Gallery Week

Mixer: NOW sergisi, 5-20  Kasım 2021 tarihleri arasında ziyaret edilebilir. 

Mixer, Istanbul Gallery Week kapsamında düzenlediği bu sergiyle yakın zamanda Mixer’de sergisi gerçekleşen sanatçıların yeni üretimlerini bir arada izleme fırsatı sunuyor.  

Mixer: NOW sergisi, farklı konularda çalışan sanatçıların resim, tuval, karakalem, heykel, kumaş üzerine işleme, enstalasyon, video, fotoğraf ve baskı çalışmalarını bir araya getiriyor. 

Ana galeri mekanında Ahu Akgün, Ali Şentürk, Alp İşmen, Leyla Emadi, Hilal Polat, Ozan Atalan, Yüksel Dal’ın çalışmaları yer alıyor. 

Proje odasında ise, Mixer’in 2013 yılından bu yana farklı baskı tekniklerini bir araya getiren ve çok sayıda sanatçının edisyonlu çalışmalarına yer verdiği Mixer Editions kataloğundan yeni bir seçki izleyici ile buluşuyor. Seçkide yer alan sanatçılar: Abidin Dino, Aslı Işıksal, Doğu Gündoğdu, Edze Ali, Furkan Öztekin, Gökhun Baltacı, Hüseyin Arıcı ve Umut Erbaş.

Mixer

Mumhane Caddesi No:46-50 Kat:-1 

Karaköy Beyoğlu İstanbul

 

İstanbul Gallery Week Hakkında 

İstanbul Gallery Week, (IGW), megakent İstanbul’da çağdaş sanatı şehire yayarak kutluyor. İstanbul’un galerilerini Türkiye geneli ve uluslararası meslektaşlarıyla buluşturan etkinlikler dizisi, küresel gallery weekend ağının bir parçası olma heyecanıyla ziyaretçilerle buluşuyor. IGW, hem sonbahar ve ilkbaharda gerçekleştirilmek üzere iki esas etkinlik düzenleyerek hem de yıl boyu iletişim ve iş birliği platformu olarak aktif kalarak İstanbul çağdaş sanat sahnesinin bir parçası oluyor.

11-20 Kasım 2021 tarihleri arasında ilk defa gerçekleşecek platform, geçtiğimiz yılda hız kesmeden değişen dünyanın yeni modelini benimseyerek IGW on-site ve IGW showcase başlıkları altında kurgulanacak bir dizi etkinliği şehirle bir araya getiriyor. 

Etkinlikler, İstanbul’daki galerilerin kendi mekânlarında ziyaretçilerle buluşturacakları üretimlerin yanında, bağımsız bir mekânda yapılacak küratöryel seçki ve paralel aktivitelerle gerçekleşecek.

galleryweek.org

Nilgün Yavuz
Metin Yazarı