346

23-30 Eylül Haftası | Terazi Burcunda Merkür Gerilemesi

23-30 EYLÜL HAFTASI

23 Eylül ayının son haftası Venüs-Uranüs karşıtlığında başlıyor. Zararlı konumda akrep burcundaki Venüs yine boğada rahat olmayan Uranüs’ü tetikliyor. Ancak modern astrolojiye göre yöneticilikler aracılığıyla karşılıklı ağırlamada olduklarından birbirlerini rahat ettiriyorlar. Bu da bu karşıtlıkta bir orta yol bulunabileceğini gösteriyor. Bu açı genel anlamda kadınların, kadınsı özelliklerin, estetik, sanat gibi hayatı güzelleştiren şeylerle ilgili krizlere, çalkantılara işaret eder. Dünyada Afganistan’la başlayan bu kriz gündemimizi işgal edeceğe benziyor.

25 Eylül’de kesinleşecek olan Mars-Satürn üçgeni barış ve uyum için mücadele edersek, akılcı bir düzen kuracağımızı söylüyor. Bu krizi ancak diplomasi ve adaletle çözebiliriz.

Güneşin de terazi burcuna girmesiyle birlikte barış isteğimiz ön plana çıkıyor. Ancak terazi burcunun yöneticisi Venüs’ün zararda olduğu akrep burcunda oluşu barışı tesis etmeye çalışırken zarar verebileceğimizi ya da zarar görebileceğimizi söylüyor. Mars-Venüs’ün karşılıklı ağırlaması umarım ortamı yumuşatmaya yardım eder.

28 Eylül’de iletişim, haberleşme ve ulaşım konularını yöneten Merkür terazi burcunda geri gidecek. Diplomaside yanlış kararlar, geçmişten gelen konuların üzerinden geçilmesi, Plütoyla kare yaptığından fikrini zorla kabul ettirmeye yönelik bir iletişim söz konusu olabilir.

Gökyüzünde barış isteyen bir harita olmasına rağmen bunun pek de kolay olmayacağı görülüyor.

29 Eylül’de Venüs-Neptün üçgeni ideal sevgi, barış ortamı sağlanabilir.

29 Eylül Güneş-Satürn Üçgeni isteklerimize ulaşmak için kararlı, akılcı, mantıklı hedefler koyabiliriz. Otoriteyle uyum, yönetici figürleriyle uyumlu olabiliriz.

23 Eylül Venüs-Uranüs Karşıtlığı

25 Eylül Mars-Satürn Üçgeni

28 Eylül Terazi Burcunda Merkür Gerilemesi

29 Eylül Venüs-Neptün Üçgeni

29 Eylül Güneş-Satürn Üçgeni

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı