282

15-22 Eylül Haftası Burç Yorumları

15-22 EYLÜL HAFTASI

17 Eylül’de başak burcundaki Güneş’le oğlak burcundaki Plüto arasında 24 derecede bir üçgen açı oluşuyor. Bu açı gücüne güvenmeyi, iyi kullanmayı, dönüşüm isteğini temsil eder. Bu birkaç gün hayatımızda ayıklamamız gereken konulara odaklanabilir, eskimiş, miadı dolmuş, bizim tıkanmamıza ve sıkışmamıza yol açan şeyleri yolumuzdan temizleyebiliriz. Bugün aynı zamanda Venüs-Satürn karesi de etkin olduğundan, tutkuyla bağlı olduğumuz şeylerden kopmak ya da ayrılmak zamanının geldiğini anlayabiliriz. Bu hafta bizden kirlenmiş lavabonun tıkanmış borusunu açmamızı istiyor. Hayatımızdaki kanalları açabilirsek, temiz ve taze bir ortam bizi bekliyor.

21 Eylül’de dolunay esnasında kesinleşecek olan Merkür Jüpiter üçgeni de Venüs-Satürn karesiyle bağlantılı. Temiz hava akışı için bazı pisliklerden arınmamız gerek. Dönüşmekten ve vedalaşmaktan çekinmemeliyiz.

23 Eylül’deki Merkür-Plüto karesi karanlık, gizli, düşmanca düşüncelere, manipülatif bir akla işaret ediyor. Zihnimizin karanlık noktalarını bulup, artık ömrünü tamamlamış düşüncelerimizi dönüştürmek için uğraşabiliriz. Fikirlerimiz kabul ettirmek için zorlayıcı olmaya dikkat etmeliyiz. Uzlaşmacı dil ikna gücümüzü daha doğru kullanmamızı sağlayabilir.

22 Eylül’de Güneş’in terazi burcuna girişiyle sonbahar ekinoksunu yaşayacağız. Artık güneş gücünü kaybetmeye başlayacak. Gece gündüz eşitliği gibi, dengeli ve uyumlu bir sürece giriyoruz.

17 Eylül Güneş-Plüto Üçgeni

17 Eylül Venüs-Satürn Karesi

21 Eylül Merkür-Jüpiter Üçgeni

21 Eylül Balık Burcunda Dolunay

22 Eylül Merkür-Plüto Karesi

22 Eylül Güneş Terazi burcunda

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı