58

7 Eylül Başak Yeniay'ında Aldatılmalara Dikkat!

7 Eylül Başakta Yeniay

7 Eylül’de başak burcunun 14 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay boğadaki Uranüs’e üçgen yapmakla birlikte, son düzenleyicisi Venüs Plüto’ya kare Jüpiter’e üçgen yapıyor. Bir taraftan yöneticilerin halkın bağımsızlaşma ve özgürlük isteğine ılımlı yaklaşması, bir yandan da zorlayıcı ve baskıcı olması söz konusu olabilir. Bunlarla birlikte Venüs-Jüpiter üçgeniyle orta yolun bulunduğu bir uzlaşma ortamı sağlanabilir. Diplomasi ve barışçıl yaklaşım havadaki gerilimi azaltabilir.

Hava ve toprak elementi birleşiminin oluştuğu bu yeniayda konulara akılcı, mantıklı, pratik çözümler bulunması ve fikirlerin uygulanması mümkün olabilir. Konulara tarafsız yaklaşmak, ben-sen dengesini kurmak, iki tarafı da dikkate almak işimize yarayacaktır. İşimize yaramayan düşünce ve duygular elenip sağduyulu bir şekilde olaylara yaklaşabilir, konulara yenilikçi çözümler bulabiliriz. Venüs’ün barış sevgisi bizi bu çalkantılardan çıkarabilir. Gölgesi keseri hep kendimize yontmaktır.

Yeniay esnasında Mars-Neptün karşıtlığının hala etkin oluşu hedefin şaşabileceğine, aldanmaya ve aldatmaya yönelik bir hareket tarzına işaret ediyor. Bununla birlikte Mars’ı düzenleyen Merkür’ün Satürn’le üçgen açısı hedefi tutturmamıza destek olabilir. Ancak bizim de emek harcamamız gerekir.

Başak yeniayı, atılan tohumlara; dikkat, çalışkanlık, hizmet, alçakgönüllülük özelliklerini katmamızı bekler. Gölge yönüyle çıraklık etmeden usta olduğunu sanmak, ukalalık, müşkülpesentlik tohumumuzu çürütebilir.

Örneğin, bir iş teklifi bekliyoruz ya da iş arıyoruz. CV’mizi işin gereğine göre doğru bir şekilde doldurmamız gerekir. Bazen kendimizi değerimizden daha az görebiliriz. Bu da emeğimizin karşılığını hak ettiğimizden daha az almamıza sebep olabilir. Kendi tanımımızı doğru bir şekilde yapmalıyız. 

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı