402

22 Ağustos Kova Dolunayı

KOVA BURCUNDA DOLUNAY

22 Ağustos 2021’de TSİ 13:02’de 29 derece kova burcunda dolunay gerçekleşiyor. 8 Ağustos’ta yeniayın beklediği sabrı gösterebildiysek gelişmeye ve büyümeye açık bir ürün karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Regulus sabit yıldızıyla kavuşan Güneş bizden asalet, yüce gönüllülük, cesaret ve liderlik bekliyor. Regulus’un ödülü şöhreti ya da yaptığımız işlerin ses getirecek şeyler olmasını istiyorsak iyi ya da kötü şöhret seçeneği bizim tercihlerimize bağlı. 29 derece anaretik yani yıkıcı bir derece olduğundan burçların özellikleri arasında aşırıya kaçmak söz olabilir.

Dolunaylar her zaman konulara iki yönden yani zıtlıklarıyla birlikte bakmayı ve bütünü görmeyi talep eder. Dolunayın Jüpiter’le kavuşumu kibire, büyüklenmeye, şişkin egoya, lütufkârlığa, israfa olumlu yönüyle yüce gönüllülüğe, iyimserliğe, hoşgörüye, cömertliğe sebep olabilir. Ancak Jüpiter’i düzenleyen Satürn’ün kovada oluşu konulara mesafeli ve tarafsız yaklaşarak mantık ve akıl çemberinden bakmamızı sağlayabilir. Satürn’ün disiplini aşırılıkları önleyebilir. Aynı zamanda Satürn’ün güçlü pozisyonda terazideki Venüs’le yaptığı üçgen açı bu dolunayın iyicil özelliklerini güçlendiriyor.

Merkür-Mars kavuşumunu Uranüs ve Plütoyla yaptığı toprak üçgeninde yöneticiler kendi burçlarında olduğundan ve aralarında yine üçgen açı olduğundan bu dolunay bize yumuşak geçişlerle büyüme ve gelişme potansiyeli sunuyor.

Merkür-Mars kavuşumuna Neptün’ün karşıt açısı gerçekle hayal arasındaki dengeyi bulmamızı talep ediyor. Büyük beklentiler, uygulanamayacak fikirler yerine ayağı yere basan bir tarz gelişimimize yardım edebilir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı