224

Ağustos Burç Yorumları

Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının sarsıntısı devam ediyor

Haziran sonu ve Temmuz Ayının ilk iki haftasında Satürn-Uranüs karesini harekete geçiren Mars ve Venüs, Temmuz sonu ve Ağustos’un ilk iki haftasında görevini Merkür, Güneş ve Ay’a devrediyor. Geçtiğimiz ay özellikle aslandaki Mars’ın ateşli etkisiyle; Meksika Körfezi’ndeki petrol boru hattı, Hazar Denizi’ndeki çamur volkanını, Hindistan’da bir kimyasal üretim tesisindeki patlama ve pek çok yangın haberi, Mars-Satürn-Uranüs sabit T-Karesi’nin -tipik- biriken enerjinin patlaması olarak deneyimlendi. Fiziki olarak tanık olduğumuz bu sarsıntıları 8-18 dereceler arasında tüm burçlarda gezegen ve noktaları olanlar somut ya da duygusal olarak hafif ya da şiddetli halde hissetti.

Ağustos’a geldiğimizde Güneş ve Merkür Önce Satürn’e karşıt ardından Uranüs’e kare yaparak T-Kareyi tekrar tetikliyor. Güneş ve Satürn’ün kendi yönettikleri burçlarda oluşu bu açı kalıbının etkilerini daha da güçlendiriyor. Uranüs’ün yöneticisi Venüs düşük pozisyonda, iyicil özelliğini kullanacak dermanı yok. Bu nedenle hayatımızda yer değiştirmesi gereken yapılar yine harekete geçiyor.

Geçen ayki videoda bahsettiğim jenerasyonlara göre etkiler hala geçerli. Merak edenler takip edebilir.

 12 Ağustos’ta Merkür’ün başak, 16 Ağustos’ta da Venüs’ün terazi burcuna geçişiyle ateş elementinin sahneden inmesi ve küçük iyicil Venüs’ün güç kazanmasıyla bu sert etki yerini daha ılımlı ve sakin bir ortama bırakıyor.

Satürn ve Uranüs daima uzaklığı, mesafeyi temsil eder. Uranüs kesintiye uğratarak, Satürn ise sonlandırarak mesafe koyar. Hayatımızda bu mesajları doğru okuyabilirsek Uranüs etkisinde konulara daha uzak bir açıdan, tarafsız bakmayı öğrenebilir, Satürn etkisindeyse her şeyin bir sonu olduğunu ve yaşamın başlangıç ve bitiş sürecini anlayabiliriz. Satürn etkisinde kayıplarımız ve sonlanmalarımızla ilgili doğru dürüst vedalaşmayı öğrenmek gerekir. Örneğin evinizden taşınmak zorunda kaldınız. Komşularla, ev sahibiyle, semtin esnafıyla hesapları kapatmak lazımdır. Satürn bir yere dokunuyorsa orası hesap günüdür. Günahıyla sevabıyla biten bir şeydir. Satürn’e bu yüzden karmanın gezegeni denir. Güzel vedalaşamayanlar güzel başlangıçlar da yapamayabilir. Satürn’ün gelişi bellidir. Bizi yavaş yavaş sınar. Uranüs öyle değildir. Ters köşe yapar. Uranüs’le kriz yönetimini öğreniriz. 

Şimdi bu iki uzaklaşma gezegeni kare yapıyor. Bazı bitişlerimiz beklemediğimiz anda olabilir. Ancak dikkatli bakarsak hayatın bizi bir süredir buna hazırladığını fark edebiliriz. Büyük ihtimalle değişim sürecine direnmişizdir.

Geçen ay hala harekete geçemediyseniz Ağustos’un ilk iki hatasında artık kaçacak yeriniz kalmamış demektir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı