689

Satürn-Uranüs-Mars T-Karesinin Etkileri 1988-89-90 Doğumlular

1988-89-90 yıllarında doğanlar bu açıyı Plütoları üzerinden yaşayacaklar. Plüto dönüşüm fonksiyonudur. Haritamızda bulunduğu yerde dönüşerek büyüyeceğimiz alanı belirler. Kontrolculuğu ve güç savaşlarını bırakıp acizliği deneyimleyeceğimiz ve en derindeki gücümüzü bulacağımız yeri belirler. Bu transit şimdi kendi gücümüzü sınayacağımız döneme işaret ediyor. Eskimiş, miadı dolmuş yapıları, alışkanlıkları, formları, şeyleri hayatımızdan çıkarmamızı ve yeniye yer açmayı istiyor. Bu grup hangi konuda saplantılı bir şekilde ısrar ediyor, neleri bırakmaktan korkuyorsa, krizler ve kayıplar yoluyla dönüşebilir. Korkularıyla yüzleşecekleri, en derindeki ve karanlıkta kalan, bakmaktan korktukları yönleriyle karşılaşabilirler. Bunun için derinleşmeleri, dönüşüm için cesaret göstermeleri gerekir. Plüto derine inmeyi bekler, ölümden korktuğumuz yeri gösterir, dolayısıyla ölümden korkmak yaşamaktan korkmaktır. Nasıl ölüp, tekrar dirildiğini, güçlerini keşfedecekleri bir dönem olabilir. Bu dönemde baskı ve zor kullanmaktan kaçınmak gerekir. Güç gösterisi yapmak yerine gücü gözlemlemek, gücümüzün sınırlarını keşfetmek daha iyi olabilir.

Jenerasyon gezegenlerinin etkileri hemen hissedilmez. Hatta bazen yıllar geçtikten sonra o günkü halimizin sebebinin birkaç yıl önceki olaylar olduğunu dikkatle baktığımızda fark ederiz. Kendisi üzerinde çalışan ve olduğu halin en iyisine ulaşmak için uğraşan kişiler yaşadıkları olayları daha iyi analiz edebilirler. Astroloji de bize bu imkânı sunan ilimlerden biri. Hayatı huzur ve denge içinde karşılayabilmek için kendimizi tanımamız büyük avantaj sağlayabilir. Doğum haritalarımızdaki işaretler mutluluğumuzun ipuçlarını verir. Ne kadar erken yakalarsak o kadar iyi olur.

Bu Transitte 8-18 dereceler arasında boğa, aslan, akrep ve kova burçlarında gezegen ve noktaları olanlar da güçlü bir etki alacaklar. Güneş burçlarına göre Mayıs, Ağustos, Kasım ve Şubat aylarının yaklaşık ilk on gününde doğanlar yaşam amaçlarını ve isteklerini gözden geçirecekleri, benliklerini yeniden keşfedecekleri bir dönemde olabilirler. İsabetli bir tahmin için doğum haritasının bütünü incelenmelidir.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı