538

Mart ayında neler olacak?

Astroloji danışmanımız Özlem Gider Mart ayı için öngörülerini anlattı. Betül Sinanoğlu ile Özlem Gider'in sohbetini kaçırmayın.

Mart Ayının ortasından itibaren Satürn-Uranüs Karesinin etkilerinin zayıfladığı bağımsızlığımızı yapılandırmak ve değerlerimizi korumak için giriştiğimiz mücadelenin yerini uzlaşma sürecine bıraktığı bir dönem. Ayın başında ise Venüs’ün balıkta yüceldiği burçta oluşu ve Uranüs’le 60’lık açısı merhamet ve empatiyi gündeme getiriyor. 15’inden sonra 15 gün süreyle ikizlerdeki Mars’ın kovadaki Satürn’le üçgen açısı konulara daha akılcı, mantıklı ve tarafsız yaklaşırsak bağımsızlaşma hareketlerinde yol alabileceğimizi söyleyebiliriz.

13 Mart 2021’de balık burcunun 23 derecesinde yeniay gerçekleşiyor. Kazalar, hastalık, depresyon, üzüntü, hayal kırıklığı ile ilişkilendirilen Markab sabit yıldızıyla kavuşan Yeniay önümüzdeki ayın zorlu geçeceğine işaret ediyor.

Balık burcu şifalanmak, merhamet etmek, iyileştirmek, teslim olmak, ilham, bütüncüllük, birlikle ilgilidir. Bu ay konulara yaklaşırken bilinçli aklın isteklerini bırakıp kendimizi akışa teslim etmemiz gerekir. Balık burcu kaosa düzen getirmekle ilgilidir. Dolayısıyla haritamızda balığın düştüğü alanda karmaşa, belirsizlik, önümüzü görememek, yarın ne olacağını bilememek söz konusu olabilir. Bu durumda ileriye değil bu ana odaklanmak gerekir. Plan yapmak planların suya düşmesine ve hayal kırıklığına neden olabilir. Gerçekleri görmekten kaçınmak için kendini uyuşturmak, rüya aleminde yaşamak, büyük beklentilere kapılmak mümkündür. İçimizde her şeyin istediğimiz gibi olacağına dair bir inanç olabilir. Bu egomuzdur. Oysa balık sürecinde bilinci aşıp birliğe teslim olmak gerekir.

Yeniayın modern yöneticisi Neptün balık burcunda güçlü... Çözülmeyi ve dağılmayı temsil eden Neptün hayatımızda bir konunun dağılıp gideceğini haber veriyor. Bu durumda feda etmemiz, vaz geçmemiz gereken bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu esnada da merhamet, şefkat ve empati özelliklerini devreye sokmamız gerekir.

Yeniay oğlaktaki Plüton’a 60’lık yapıyor. Plüto dönüşüm ve iyileştirme fonksiyonudur. Bu yeniay iyileşmek için feda etmemiz gereken şeylere yumuşak açılarla destek oluyor.

Yeniayın modern yöneticisi Jüpiter geniş bir orbla Merkür’le kavuşuyor. Orijinal fikirlere ve düşünülmeyen şeylerin düşünüleceği bir sürece işaret ediyor. Merkür ve Jüpiter’in klasik yöneticisi Satürn kova burcunda, Uranüs’le kare, Mars’la üçgen açı yapıyor. Mars-Uranüs karesinin etkisini sürdürdüğü bu dönemde merhametli balık ve akılcı ikizler özellikleriyle bir miktar yumuşuyor.

Türkiye açısından bu ayın teması 10. Evin temsil ettiği; iktidar, yönetim, ulusal itibar, toplumdaki yaşlı ve kıdemli kişilerle ilgili… Yeniay aynı zamanda 10. evi yöneten akrepteki Jüpiter’e üçgen açı yapıyor. Din, yargı, yasalar, üniversiteler gibi Jüpiter’e özgü konularla ilgili gelişmelerin kolaylıkla olacağına işaret ediyor.

Bu süreçte ekonomi ve hazineyle ilgili öngörülemeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Meydanları temsil eden 5. Evdeki gezegenler etki aldığından gençlerin, sanatçıların ve çalışanların gündemde olacağı bir dönem…

Kişisel haritalarımızda balık burcunun düştüğü alan gündemde 0lacaktır. 23 dereceye +/-5 derece uzaklıktaki gezegen ve noktalar tetiklenecektir. İsabetli yorum için doğum haritasının bütünü incelenmelidir.

28 MART 2021 TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

28 Mart 2021’de terazi burcunun 8 derecesinde dolunay gerçekleşiyor. Gökyüzünde uçurtma kalıbının oluştuğu dolunayda uçurtmayı Güneş, kayron ve Venüs uçuruyor.

Terazi dolunayı ben-sen dengesini kurmamız gerektiren zamanlardır. Koç burcundaki yığılım aksın ben tarafında ağır basıyor. Olumlu yönüyle; istekli, hevesli, atak, cesur özelliklerimizi ortaya koyabiliriz. Gölge yönüyleyse; bencil, kaba, düşüncesiz, sabırsız, kavgacı, rekabetçi, saldırgan olabiliriz.

Ateşli koç özelliklerini yönetici ikizlerdeki Mars’ın hava üçlüsündeki pozisyonuyla akılcı ve mantıklı bir şekilde dengeleyebiliriz.

Gerçek bir Koç burcu musunuz? 04:09
Dolunayların Koç burcuna etkisi nasıl olur? 07:15
Koç burcu olan kişiler -hatta ikiz olanlar- neden farklılar? 10:20
Doğum haritasında ailenin yapısı görülür mü? 11:55
Gezegenlerin Koç burcuna etkileri nelerdir? 13:05

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı