707

Şubat Ayı Burç Yorumları

Şubat Ayı Kova burcundaki Satürn’ün Boğa Burcundaki Uranüs’e yaptığı kare açıyla geçiyor. 17 Şubat’ta 7 derecede kesinleşen açının etkisi tüm ay boyunca sürüyor. Bu açı otoriteye başkaldırı, -Satürn otorite, Uranüs başkaldırı- ve isyanın bastırılması konusunu gündeme getirir. Somut, maddi, ekonomik, dünyevi konulardaki krizi temsil eden Boğadaki Uranüs geçen ay Merkür, Güneş, Mars ve Jüpiter’in tetiklemesiyle harekete geçmişti. Bu ay da Venüs ve Satürn’den etki alıyor.

Uranüs 2018’den beri en sağlam, sabit, güvenilir, dirençli sandığımız yapılarımızı sarsmak için fırsat kolluyordu. Zaman zaman hızlı hareket eden gezegenlerle tetiklenerek etkilerinin sinyalini verse de bu yıl Jüpiter ve Satürn’den etki alınca daha uzun süreli, derin ve kalıcı olarak etkisini gösterecek.

Dünyada ekonomik ve toplumsal sarsıntı ve çalkantıların göstergesi olan bu açı, kişisel anlamda da haritalarımızda boğa ve kova burçlarının düştüğü alanları harekete geçiriyor ve boğa, aslan, akrep ve kova burçlarındaki gezegen ve noktalarımızı tetikliyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı