422

30 Kasımda İkizler Burcunda Yeniayın Burçlara Etkileri

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

30 Kasım 2020’de ikizler burcunun 8 derecesinde TSİ 12:27’de parçalı ay tutulması olacak. Tutulma öğle saatine denk geldiğinden Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Bu nedenle bizim açımızdan etkisi güçlü olmayacak. Ancak ay düğümlerimize kare yaparak büyük kare oluşturduğu için önemli… 6-12. Ev aksımızda yani sağlık, çalışanlar, hastalıklar, gizli kalmış konuları gündeme getirecek.

Tutulmalar Ay düğümlerine yakın gerçekleşir ve düğümlerin enerjisini açığa çıkarmamıza ve kullanmamıza yardım eder. İkizler-Yay aksındaki düğümlerin talep ettiklerini doğru bir şekilde kullanırsak yaklaşık 19 ay boyunca kendimizi dengede tutabiliriz.

Ay Tutulmalarının etkisi yaklaşık 6 sürer, bu sürede gündemimizde olan konuyu belirler. Dolunay tamamlanmışlık fazıdır. Her şey ortada, görünürdür. Bu fazda olaylara iki yönlü bakmak gerekir. Bu tutulmanın karşıtlığı İkizler-Yay arasındadır. Önyargılı olmakla tarafsız olmak arasındaki dengeyi sağlamak gerekir. İnanç ve kanaatlerimize tutunmak yerine farklı akıl-fikirlere açık olmak gerekir. Çok yönlü ve esnek olmak gerekir.

Tutulmanın yöneticisi Merkür akrep burcunda ve oğlaktaki Jüpiter-Plüto-Satürn yığılımına 60’lık yapıyor. Akrep burcu derine inmekle ilgilidir. Görünenin ardına bakmakla ilgilidir. Bu yüzden bu tutulmada gerçeği bulmak için araştırma yapmak gerekir. Merkür’ün 60’lık açısı araştırma ve derinleşmek için destek veriyor. Gizlenen şeyler su yüzüne çıkıp faydalı bir şekilde kullanılabilir. Ancak akrep burcu sabit özellikte olduğundan inatçı ve dayatmacı olabilir. Kendi doğrularının herkes için uygun olduğunu düşünebilir. Bu nedenle insanın kendi düşüncelerinin de derinine inmesi ve düşüncelerini saflaştırması, arıtması gerekir. Bunun için düşüncelerini saklamadan, dürüstlükle paylaşmalı ve karşıt görüşlere ve fikir çatışmalarına katlanmalıdır. Bir sırdaş, dost ya da danışman yardımıyla zihnini çözümlemelidir.

Bu durumda dünyasal anlamda bir takım sırların ve karanlık fikirlerin açığa çıkacağı düşünülebilir. Olumlu yönüyle dürüstçe yapılan araştırmaların sonuç vereceği de düşünülebilir. Akrep burcu, Satürn, Plüto gizler, saklamak, yeraltı ile bağlantılıdır. Gündemimizde aşı ve ilaç olduğuna göre bu çalışmalar için olumlu bir gelişme olabilir ancak bilginin yayılması ve paylaşılması 14 Aralıktaki yeniay ve güneş tutulmasıyla birlikte gerçekleşebilir. Bu tutulmada açıklama yapılması öngörülemez.

Tutulmada aya akrepteki Venüs, güneşe de boğadaki Uranüs 150’lik yapıyor ve Venüs-Uranüs de karşıt durumda. 150’lik açı neden-sonuç bağlantısı kurmayı zorlaştırır. Analiz ve ayarlama yapmayı talep eder. Kayıplarla ilgilidir.

150’lik yapan gezegenler de boğa-akrep aksında karşıt açıyla birbirine bağlanıyor. Dolayısıyla bu aksın dengeleme formülü, elimizde tuttuklarımızla elimizden çıkarmamız gerekenleri iyi analiz etmek. Sahip olmakla sahip çıkmak arasındaki ayrımı yapmak... Kaynaklarımız bir krizle yok olabilir, ancak bu dönemde zaten aşırılıkların törpülenmesi gerekiyor. Bir ihtiyaç listesiyle işe başlanabilir. İhtiyaçları en aza indirmek üzere aklımızı kullanabiliriz.

Tutulmada Neptün ay düğümleriyle kare yaparak bir T-Karenin odağında duruyor. Dolayısıyla bilgi karmaşası, kaotik ortam, düzensizlik hakim. Yani çok ileriye bakmadan bugünü düzenlemek daha iyi olabilir.

KASIM 2020 GENEL TARİHLER

1 Kasım Merkür-Satürn Karesi ( Merkür geri)

6 Kasım Merkür-Satürn Karesi

9 Kasım Venüs-Mars Karşıtlığı

10 Kasım Güneş-Neptün Üçgeni

11 Kasım Merkür Akrepte

13 Kasım Jüpiter-Plüto Kavuşumu

15 Kasım Güneş-Plüto 60’lığı

15 Kasım Güneş-Jüpiter 60’lığı

15 Kasım Mars İleri Gidiyor

15 Kasım Akrep Burcunda Yeniay

15 Kasım Venüs-Plüto Karesi

16 Kasım Venüs-Jüpiter Karesi

17 Kasım Merkür-Uranüs Karşıtlığı

19 Kasım Güneş-Satürn 60’lığı

19 Kasım Venüs-Satürn Karesi

21 Kasım Venüs Akrep Burcunda

22 Kasım Güneş Yay Burcunda

24 Kasım Merkür-Neptün Üçgeni

27 Kasım Merkür-Plüto 60’lığı

27 Kasım Venüs-Uranüs Karşıtlığı

29 Kasım Merkür-Jüpiter 60’lığı

30 Kasım Merkür-Satürn 60’lığı

30 Kasım İkizler Burcunda Ay Tutulması

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı