213

2 Eylül Balık Burcunda Dolunayın Etkileri

Bu dolunayda hayal kurmak için ilhama, gerçekleştirebilmemiz için plana, harekete geçmek içinheyecana sahibiz… Sonunda hem sağlam, hem de sıra-dışı bir eser ortaya çıkarabiliriz.2 Eylül 2020’de balık burcunun 10 derecesinde dolunay geçekleşiyor. 

Dolunaylarda güneş ve aygökyüzünde karşı karşıya gelir ve birbirlerine zıt açı yaparlar. Bu durumda ortaya çıkan gerginliğiolayların iki yönünü de görmeye çalışarak ve iki burcun özelliklerini dengeleyerek aşabiliriz. Güneşbaşak burcunda, ay balık burcunda… Başak-balık karşıtlığı; düzen-karmaşa, gerçekçilik-hayalcilik,duyusallık-sezgisellik, somut-soyut, detaycılık-bütünsellik, eleştiri-kabullenicilik, çalışkanlık-tembellik,endişe-teslimiyet… 

Dolunay esnasında Mars’ın odak noktasında olduğu öncü burçlardaki T-Kare gerilimi arttırıyor.Düşünmeden, ani ve fevri davranmak söz konusu olabilir. Ayın yöneticisi Neptün ve Güneş’inyöneticisi Merkür T-Kareyi yumuşatacak bir görünümde. Dolunayın Uranüs’le yaptığı uyumlu açıözgünlüğümüzü ve kendimize has yönümüzü ortaya çıkarmak için fırsat veriyor.

Özlem Gider
Astroloji Danışmanı