1467

Anti-Terör Eğitimleri

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri Terör! Fakat bizim bahsedeceğimiz terör sizlerin bildiği bombalı ya da silahlı eylemler değil arkadaşlar.

Terör kelimesini açacak olursak, şiddet, tecavüz, gasp, darp, bıçaklı- sopalı saldırı, mobbing uygulanması vb. eylemler de terör grubuna girmektedir.

Bu tür durumlardan kurtulabilmek için öncelikle özgüveninizin yüksek olması lazım. Bu özelliğin yanı sıra beden dilinizi iyi kullanabilmeli, konuşacağınız cümleleri akılcı ve akıcı kullanabilmelisiniz.

En son çare olarak self defans kullanabilirsiniz.

Düşünün şimdi 20 kişi var karşınızda, aralarına sizi aldılar. Siz haklısınız fakat kişiler bunun farkında değiller. Ve olay koptu kopacak kaç kişiyi etkisiz hale getirebilirsiniz? 1-2-3-5-7 oldukça zor.

Peki beden dilinizi iyi (etkili) kullanabilirseniz, özgüveniniz yüksek ve nasıl hitap etmeniz gerektiğini bilirseniz işte o zaman şansınız daha yüksek olacaktır.

''Yumruklarınız ile çözemediğiniz sorunu, diliniz ile çözebilirsiniz.''

''Yumruklarınızla belki 10 kişiyi durdurursunuz ama dilinizle milyonları bile durdurabilirsiniz.''

Bu durum herkes için geçerli değil! Ne de olsa herkes Sabancı, Da Vinci, Atatürk, Einstein vs de değil ama herkes SİZ de değil!!!

Siz kendinizin farkına varmalısınız önce ve gelişmelisiniz. Bunların hepsini yapabilmek için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız.

Geçtiğimiz ay İzmir başta olmak üzere bir kaç ilde Anti-Terör seminerleri düzenleme kararı aldım. Ve İzmir'de ilkini gerçekleştirdim. İkinci Ankara'da yapıldı. Sırada İstanbul ve Şanlıurfa, Antalya vs şeklinde devam edecek.

Bir kaç ilde daha hiç durmadan, yeni konularda faal olacağım.

Bu seminer 4 saat sürmekte ve Self Defans- Öfke Kontrolü- Bıçaklı ve Sopalı Saldırgana karşı neler yapılır, elden silah nasıl alınır, kalem - su şişesi - kredi kartı vs nasıl silah olarak kullanılır gibi eğitim konuları içeriyor.

Oldukça başarılı geçen bir çalışma gerçekleşiyor ve talep yüksek. Talep yoğunluğuna göre illere gidiliyor ve uygun yerler ayarlanıp seminerler düzenliyor.

Eğer tecrübe edinmek ve merakınızı gidermek isterseniz, bu seminerler herkese açık olarak yapılıyor. Bilgi takibi için Instagram'dan takip etmeniz yeterli.

İstiyorum ki, kadınların daha çok ilgili olsun bu seminere. Çünkü, günümüzde en çok ŞİDDET kadın ve çocuklara uygulanıyor.

Hiçbir zaman bu ŞİDDET'in kesin olarak önüne geçemeyiz ama kendimiz için önlem alabiliriz.

Süleyman Kocabıyık
Uluslararası Yakın Koruma & Wing Tsun Uzmanı