505

20 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması

20 NİSAN 2023 KOÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Sevgili ONBİTV izleyicileri bu videoda sizleri 20 Nisan’da gerçekleşecek Güneş tutulması hakkında, bu tutulmanın ülkemiz üzerinde ne gibi etkiler yaratacağı konusunda bilgilendirmeye çalışacağım. Eğer yükselen burcunuza göre sizleri nasıl etkileyecek merak ediyorsanız ONBİTV you tube kanalında Nisan ayı burç yorumları videosunda detaylı şekilde anlattım, dinleyebilirsiniz.

Evet, 2023 yılının ilk güneş tutulması  20 Nisan’da saat sabah 7:12’de Koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek. Bu tutulma hibrit bir tutulma olacak. Nadir görülen bir tutulmadır. En son 2005 yılında görülen bu tutulma önce halkalı başlar sonra tam tutulma halini alır. Bu tutulma Endonezya’dan, Malezya, Filipinler, Yeni Zelanda, Thailand, Güney Hint Okyanusu, Pasifik Okyanusu, Papua Yeni Gine, Avustralya’dan gözlemlenebilecek. Türkiye’den hiçbir şekilde gözlemlenemeyecek.

Tutulmaların etkisi her zaman çok kuvvetlidir. Etkileri birkaç ay önceden başlar ve bir sonraki tutulmaya kadar sürer.  Özellikle tutulmanın derecelerinin tetiklendiği tarihlerde etkilerini daha yoğun hissederiz. Bunun en yakın örneğini 6 Şubat’taki dolunayda yaşadık. Çünkü o dolunaydaki dereceler 8 Kasım’daki tutulmanın derecesiyle tetiklenmişti.

Evet bu tutulma Koç burcunda ve 29 derece yani anaretik bir derecede gerçekleşecek.  29 derece bir burcun son dekanıdır ve kadim astrologlar  tarafından tutulan kayıtlarda  bu dekanda görülen tutulmalar daha çok eril bir karakterde olan yaşlı, asil  bir kadın figürün ölümünü belki de suikast sonucu ölümünü, büyük baş hayvanların felakete uğrayacağını yazmaktadır.

Bu bilgi kadimlerin kayıt tuttuğu bilgiler arasında ama tutulmanın 29 derecede ve Koç burcunda olması daha başka şeyleri de anlatıyor bize.

Koç burcu aynı zamanda yeniliklerle ve girişimlerle de alakalı olduğu için bireysel ya da toplumsal olarak yeni girişimlerde bulunma arzusunu da tetikler. Evet biraz güdüsel davrandırır bizi ama  belki de hiçbir zaman olmadığı kadar cesaretli ve kararlı hareket ettirir bizi. Risklere girmekten kaçınmayız, daha gözü kara kararlar aldırabilir bize. Koç Liderlik de  etmeyi sever. tutulmalar normalde yeni başlangıçları anlatır üstelik KAD yönünde olduğu için başlangıçlar yaparken de gökyüzü bu anlamda daha da destekleyici olur ve fakat 29 derecede olduğu için bu başlangıçlar hem bireysel hayatlarımızda, hem de kollektif olarak bazı krizler yaşandıktan sonra olacaktır. Özellikle bireysel hayatlarımızda bizim doğum haritalarımızda Koç burcu hangi evi kesiyorsa o evin konularıyla alakalı bir şeyler başlatmak istediğimizde Koç burcu burada bize o cesareti, tutkuyu, inisiyatif kullanma gücünü verecek ama  çok da akışkan ve kolay bir enerji olmayacağı için böyle sıkışmışlık, karar verememe hali de olabilir. ya da başlatırsınız ama arada çıkan pürüzler sizi geciktirebilir. Yani tam başlayamama, başladığın şeyi bitirememe, arada kalma durumu olacaktır. 29 derecenin anlamı da budur zaten. Arada kalmak, arafta kalmaktır. Krizle gelen bir başlangıç ama tamamlanması sonraya kalacaktır. Ama nihayetinde bu tutulma bizim kişisel gelişimimiz anlamında bizi destekleyen bir tutulma, çünkü KAD yönündeki tutulmalar daha pozitif yönde tutulmalardır. İstediğimiz cesareti kendimizde bulacağız, enerjimiz daha yüksek olacak, mücadele gücümüz artacak. Belki de daha önce cesaret edemediğimiz konuların üzerine daha istekli, daha cesurca gideceğiz. Burada yalnız dikkat etmemiz gereken şey Koç’un o meşhur sabırsızlığı vardır ya, böyle hemen olsun bitsin ister, işte burada sabırlı olmayı öğretmeliyiz kendimize, acelecilikten kaçınmalıyız. Agresyondan, bencillikten uzak durmalıyız. Çok düşünmeden harekete geçmemeliyiz, Çünkü KOÇ harekete geçerken aklına geleni yapar, onun için bu anlamda lütfen sakin kalmaya ve birilerine muhakkak akıl danışmayı da ihmal etmeyelim.

Gelelim ülkemize…

Tutulma anının haritasını Ankara’ya göre çıkardığımızda yükselende BOĞA burcunun olduğunu görüyoruz. Bu da demektir ki bu tutulmayla beraber öne çıkan konular toprak ve maddi konular olacak. Bu alanlardaki güven ihtiyacımız artacak. Ayrıca 5 Mayıs’taki Ay tutulması bu konuları daha da öne çıkaracağı için her iki tutulmanın etkilerini beraber yaşayacağız.

Tutulma an haritasının 12. Evinde gerçekleşecek. Burası gizli saklı konuların olduğu, perde arkasında oynanan oyunların, gizli düşmanların, yeraltı örgütlerin, tarikatların, terör faaliyetlerinin, sağlık konularının, yaşlıların, hapishanelerin, barınakların anlatıldığı evdir. Üstelik burası Zodyak’ın son evi ve son derecedeki bir tutulma da şiddet içeren ve kontrol dışı gelişen olayları da anlatır.

Bu tutulmaya  her ne kadar Jüpiter ve KAD eşlik ediyor olsa da tutulma haritasında bundan daha fazlasını anlatan başka göksel kombinasyonlar da mevcut. Mesela tam tepe noktasında 0 derecedeki Plüton tutulmayı ve ay düğümlerini kareliyor olacak. Bu zorlayıcı enerji halkı harekete geçirebilir, neredeyse bir isyan, ayaklanma enerjisi verebilir. Bu da Evet yepyeni bir düzene geçeceğimizi ama bu geçişin  çok ama çok sancılı olacağını anlatıyor.

Buna ilave bu tutulmaya bir de ERİS asteroidi eşlik ediyor ki bu da Mars’ın dişisi olarak bilinen bir asteroid. Dişisi, erkeği fark etmiyor sonuçta Mars Mars’tır.

Ee ayrıca Tutulma Alrisha ya da AL Rescha dediğimiz sabit yıldız üzerinde gerçekleşecek. Bu da öyle çok tatlı bir sabit yıldız değil, o da Mars ve Merkür doğasında. Özetle ASTROLOJİK anlamda laf kalabalığı yapan insanları, boş, hatta yalan konuşan siyasetçileri anlatır. manipülasyonu ve aşırı tepkiselliği de anlatır.  bütün bunları alt alta sıraladığımızda ve Plüton’un da Mars’ın bir üst oktavı olduğunu biliyoruz,  ortaya Mars’ın  Saldırgan, savaşkan, öfkeli, içinde barındırdığı savaş ve rekabet enerjisini, yakıcı özelliğini, kontrol dışı güdüsel tepkilerini ve tabi ki bunun yanında  şuursuzluğunu  düşünecek olursak  çok sıkı bir tutulma yaşayacağımızı söyleyebilirim.

Ülkemizin haritasının üstüne tutulma haritasını koyduğumuzda tutulma ülkemizin 11. Evinde gerçekleşecek. Bu da öne çıkan konuların meclis, parlamento, sivil toplum kuruluşları, yasalar olacağını söyleyebiliriz.

Tutulma bir de Koç burcunda gerçekleşecek ve Koç burcundaki tutulmalar da maalesef yangınları, yanardağ patlamalarını, kuraklıkları, askeri konuları, terör olaylarını, (canlı bomba )savunma konularını, sporcuları, liderleri, bunlarla ilgili konuları gündeme getirebilir.

Bu konularla ilgili yenilik ve gelişmeleri de getirebilir hayatlarımıza.

Evet…

Gerçekten sıkı ve esaslı bir tutulma olacak. Hem bireysel hayatlarımızda, hem ülkemizde çok önemli değişim dönüşüm ve başlangıçlar olacak. İşin aslı kopma noktaları yaşayacağız. Bunları deneyimlemeden önce miadı dolan şeyleri bırakmak zorunda kalacağız.  gönül rızasıyla, bilinçli bir şekilde yaparsak ne ala. Yok görmezden gelirsek sistem bizi bu anlamda zorlayacaktır.

Bu tutulmayla  hepimizin hayatında şahane başlangıçların olmasını, ülkemiz adına tertemiz bir sayfa açılmasını gönülden diliyorum. Hepimizin hayrına olsun.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere hoşça kalın

Sevgiler…