213

Nisan 2023 Burç Yorumları

NİSAN AYI BURÇ YORUMLARI

SEVGİLİ KOÇ BURÇLARI VE YÜKSELEN KOÇLAR;

UZUN VADEDE FARKLI BİR BOYUT KAZANCAKSINIZ!!!

Şüphesiz Nisan ayında gökyüzü hareketlerinden en çok etkilenecek burçlar arasındasınız, hatta 20 Nisan’da gerçekleşecek Güneş tutulması sizin burcunuzda olacağı için en çok etkiyi de siz alacaksınız diyebilirim.

Nisan ayına 6 Nisan’da meydana gelecek dolunayın etkileri ile başlıyorsunuz. Sizin için oldukça önemli bir dolunay bu, çünkü sizin tam karşıt burcunuzda Terazi burcunda  oluşacak.

İlişkiler evinizde, ortaklıklar evinizde gerçekleşecek bu dolunay bu konulara ışık tutacak. Her zaman söylendiği gibi dolunaylar hangi evimize ışık tutuyorsa o evin konularında tamamlanmalar, başlangıçlar ya da bitişler yaşarız. Siz de sevgili Koçlar bu konularla ilgili kararlar alabilirsiniz.  Eşinizle olan ilişkilerinizde ya da 1 seneyi geçmiş olan beraberliklerinizde partnerinizle ya da beraber iş yaptığınız ortağınızla önemli kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar illaki sonlanmalar getirecek diye bir şey yok. Belki eşinizle ailenize bir çocuk katmaya karar vereceksiniz, belki partnerinizle evlenmeye karar vereceksiniz. Yok partnerinizin sizi oyaladığını düşünüyorsanız sizin bu konudaki tavırlarınız değişip siz yeni kararlar alabilirsiniz. Bu da olasılıklar arasında. Ama şu var ki süre giden ilişkinizde görmezden geldiğiniz problemler varsa bu dolunayda bunlar görünür olacak ve işte o zaman artık size hizmet etmeyen bu beraberlikleri sonlandırmanız da olasılıklar arasında. Tabi bütün bu söylediklerimin sizin doğum haritanızla da alakalı olduğunu unutmayın lütfen.

20 Nisan’da çok önemli bir tutulma var, sizin burcunuzun üstünde gerçekleşecek  Sevgili Koçlar. Bu Güneş tutulması sizin hayatınızda çok önemli başlangıçlara ve yeniliklere imza atmanıza vesile olacak. Bir anlamda da uzun vadede farklı bir boyut kazanacaksınız. Kendinizle ilgili olabilir, kariyerinizle ilgili olabilir, ilişkilerinizle ilgili olabilir, sizi ve hayatınızı ilgilendiren her konuyla ilgili yepyeni başlangıçlar yaşayacaksınız. Eğer doğum haritanızda Koç burcunda 29 derecede ya da + - 5 derecede de olabilir bir gezegeniniz varsa bu tutulmadan direk etki alacaksınız. Kaçarınız yok.

Nisan ayındaki diğer bir göksel olay 21 Nisanda Merkür Boğa burcunda sizin de 2. Evinizde geri hareketine başlayacak. Yani para ve kariyer evinizde. Bu ne demek retro süreci boyunca parayla ilgili her konuda dikkat etmeniz gerekiyor. Bir kere beklenmedik borçlar çıkabilir. Trafik cezaları, vergi borçları olabilir bunlar. Harcamalarınız birden bire artabilir. Hatta mümkünse bu dönemde bir şey almamaya çalışın. evdi, arabaydı, elektronik eşyaydı. Sıkıntı yaşayabilirsiniz. Olumlu yönden düşünürsek ne zamandır arayıp bulamadığınız bir eşyayı aniden karşınıza çıkarabilir. Aaa buradaymış diye sevindirebilir sizi. Elinizi cebinize bir atarsınız unuttuğunuz bir para çıkabilir cebinizden. Olabilir. bunlar olabilecek şeyler arasında. Şimdi burası parayla ilgili kariyer evi de olduğu için bu konularda da bazı şeyler ters gidebilir ya da süreci yavaşlatabilir. Ya da diğer iyi olasılık daha önce baş vurduğunuz bir işten size geri dönüş sağlayabilirler ama dikkat etmeniz gereken 16 Mayıs’a kadar iş değiştirmeyin, uzatabiliyorsanız uzatın 16 Mayıs’a kadar.

Evet sevgili Koçlar Nisan ayı sizin için çok hareketli geçeceğe benziyor. Güzel ve keyifli bir ay olsun.

Sevgiler…

 

SEVGİLİ BOĞA BURÇLARI VE YÜKSELEN BOĞALAR

GİZLİ DÜŞMANLARINIZIN MASKESİ DÜŞÜYOR…

6 Nisan’daki Terazi burcunun 16 derecesinde meydana gelecek Dolunay sizin 6. Evinize ışık tutacak. Yani sağlıkla ilgili  konularınıza, kariyerinizle, iş hayatınızla ilgili konulara ışık tutacak. Burada bir Ay chiron karşıtlığı var bu dikkatimi çekiyor ve bu dolunay size bu konularla ilgili bir değişiklik yapmanızı anlatabilir. Çalışmıyorsanız da günlük rutin hayatınızda bazı değişikliklerin yapılması konusunda uyaracak olabilir. Kariyerinizle ilgili beklediğiniz, netleşmesini beklediğiniz bir konu varsa bu dolunayda netliğe kavuşabilir. Bu dolunayda sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Burada dolunayın chironla yaptığı karşıtlık farkında olmadığınız bir rahatsızlığınızı ortaya çıkarabilir mi evet çıkarabilir. O anlamda dikkatli olmanızda fayda var.

20 Nisan’da koç burcunun 29 derecesindeki güneş tutulması sizin 12. Evinizde gerçekleşecek. Eğer doğum haritanızda koç burcunda 29 derece ve civarı kişisel gezegenleriniz varsa direk 12. Ev konuları ile etki alacaksınız. Bunlar neler? Bilinçaltınız, korkularınız, farkındalıklarınız. Yani sizi ruhsal anlamda bu tutulma çok etkileyebilir. Ne gibi başlangıçlar yapabilirim derseniz, belki bilinç altındaki korkularınıza, travmalarınıza iyi gelebilecek terapiler alabilirsiniz. Ya da siz kendiniz direk bu tarz konularla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu dolunayda gizli düşmanlarınızın maskesi de düşebilir. Ee 12. Ev 6. Evin karşısında olduğu için iş hayatınızla ilgili bazı yeni başlangıçlar da yapabilirsiniz.

20 Nisan 16 Mayıs arası Merkür sizin burcunuzda geri hareketinde olacak. Yani sizin 20 Nisan itibari ile her türlü ilişkinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. İlişkilerinizdeki iletişim çok önemli olacak. Yazılı, sözlü, elektronik hiç fark etmez her türlü iletişiminize çok dikkat edin. Merkür retro bu, iletişimde aksaklıklar olacak illaki. Kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz, karşı taraf ta aynı şekilde. Dolayısıyla iletişimde çatışmalar yaşanması kuvvetle muhtemel olasılıklar arasında. Yeni bir ilişkiye başlanılır mı hayır.

Yeni kararlar alınır mı hayır.

Hele ki yeni anlaşmalar, imzalar kesinlikle yapılmamalı, atılmamalı. Ne zamana kadar. 16 Mayıs’a kadar.

Evet sevgili Boğalar Nisan ayı ekstra dikkat etmeniz gereken bir ay olacak sizin için.

Güzelliklerle, güzel gelişmelerle geçmesini diliyorum.

Sevgiler…

SEVGİLİ İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLER

DOLU DİZGİN BİR AY BEKLİYOR SİZİ…

Sevgili İkizler Nisan ayı sizin için dolu dizgin geçecek diyebilirim. Rutin koşturmalarınızdan iş hayatınıza, sosyal çevrenizden hayallerinize kadar hayatınızın bir çok alanında bambaşka şeyler deneyimleyebilirsiniz.

 6 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay sizin 5. Evinizi aydınlatacak. Bu ev çocuklarınızı, hobilerinizi, yeteneklerinizi, yatırımlarınızı ve pek tabi ki aşk hayatınızı da anlatır. Yani bu konularla ilgili bazı tamamlanmalar yaşayabilir, bazı kararlar alabilirsiniz. Sorunlu giden bir aşk hayatınız varsa artık sorunlar iyice gözünüze görünmeye başlar ve sonuç odaklı kararlar almak isteyip ilişkinizi bitirebilir ya da gayet yolunda giden bir ilişkiniz varsa onunla ilgili kalıcı kararlar da alabilirsiniz. Bazılarınız da yeni bir aşka yelken açabilir. Bu tamamen sizin doğum haritanızla alakalı olasılıklar. Hepinize aynı şey olacak diye bir şey söz konusu olamaz. O yüzden bu anlamda danışmanlık almanız gerekiyor.

Aynı zamanda yine haritalarınıza bağlı olarak çocuklarınızla ilgili konular gündem olabilir, onlardan haber alabilirsiniz ya da belki de onların geleceği ile ilgili kararlar da alabilirsiniz.

20 Nisan’da Koç burcunun 29 derecesinde bir Güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulma sizin 11. Evinizde gerçekleşecek. Eğer doğum haritanızda koç burcunda 29 derece ve civarı kişisel gezegenleriniz varsa direk 11. Ev konuları ile etki alacaksınız. Güneş tutulması aynı zamanda bir Yeni Ay demek olduğu için yeni başlangıçları anlatır. 11. Ev hayallerinizi, hayattan beklentilerinizi anlatır. Demek ki bu tutulmayla beraber güzel sürprizler, destekler görebilirsiniz. Dediğim gibi burada 29 derece civarı bir gezegeniniz varsa alın size kariyerinizle, hayalinizle ilgili şahane başlangıç fırsatları. Sosyal hayatınızda da bazı değişiklikler, yenilikler söz konusu olabilir. Belki yeni bir çevreye girebilir, belki de oralarda bir ayıklamaya da gidebilirsiniz.

Gelelim meşhur Merkür retrosuna. Merkür 12. Evinizde 20 Nisan’da geri hareketine başlayacak. 12. Ev sırtımızı döndüğümüz göremediğimiz bir evdir. En başta ne olabilir, genel bir enerji düşüklüğü yaşayabilirsiniz sevgili İKİZLER. Dolayısıyla bu süreçte ya kendi isteğinizle ya da öyle olması gerektiği için daha arka planda olacağınız bir dönem olabilir. en olumsuz tezahürü ise biraz takıntılı olabilirsiniz bu süreçte. Bilinç altına attığınız korkularınız, endişeleriniz, takıntılarınız nüksedebilir. 12. Ev ama bu anlamda bu dönemde alacağınız terapilerle ilgili sizi destekliyor da olacaktır. Çok da doğru olacaktır. Sadece ruhsal değil fiziksel sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir. Kronik rahatsızlıklarınız tetiklenebilir yine bu süreçte. Bir de şu konuda uyarmak isterim. Bu süreçte çok fazla konuşmayın, fikir beyan etmeyin, fikirlerinizi paylaşmayın. Yanlış anlaşılabilirsiniz, söylediklerinizi çarptırabilirler, sizi manipüle etmeye çalışabilirler. Hatta ileriye gidip sizin bir fikrinizi çalabilirler. Gizli düşmanlarınıza, arkanızdan iş çevirenlere karşı da dikkatli olun. Zaten bu Merkür retrosu bu iş çevirenlerin maskesini bir güzel düşürebilir de. Sonuç olarak bu süreci kendi içinizde yaşayın bu süreci sevgili İkizler.  Ne zaman kadar 16 Mayıs’a kadar.

Evet Sevgili İkizler ve yükselen İkizler Nisan ayı yorumunuz bu şekilde.

Keyifle ve sağlıkla geçsin diliyorum

Sevgiler.

SEVGİLİ YENGEÇ BURÇLARI VE YÜKSELEN YENGEÇLER

ELİNİZİ KOLUNUZU BAĞLAYAN KONULAR NETLEŞİYOR…

20 Nisan’a kadar Güneş sizin 10. Evinizde yer alacak bu da sizin kariyer alanınızda çok dikkat çekeceğiniz, parlak bir dönemi anlatıyor. Fikirlerinizle, yaptıklarınızla çok fazla görünür olacaksınız. Burada bir de yine 20 Nisan’da yine Koç burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. Güneş tutulmaları yeni ayla beraber olduğu için başlangıçları anlatır.  Eğer doğum haritanızda 10. evinizde koç burcunda 29 derece ve civarı kişisel gezegenleriniz varsa direk 10. Ev konularınız tetiklenecektir. Yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, işinizde terfi alabilirsiniz. Sosyal statünüzle ilgili de yeni başlangıçlar da yapabilirsiniz. Belki bir evlilik için ilk adımları atabilirsiniz. Ailevi konular da ön plana çıkabilir.

6 Nisan’da Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sizin 4. Ev konularınızı yani ailevi konularınızı, yaşadığınız yerle, evinizle ilgili konuları gündeme getirecektir. Aile içerisinde sürüncemede kalmış bir konu varsa bununla ilgili haberler gelebilir, konu netliğe kavuşabilir. Bu tutulma haritanızdaki kişisel gezegenlerinizin konum ve açılarına göre size evlilik te getirebilir. Burada bir Chiron karşıtlığı var bu biraz can sıkıcı. Ailede sağlık sorunlarını veya aile içi huzursuzlukları tetiklemez umarım.

Bu arada 21 Nisan’da Merkür Boğa burcunda ve sizin de 11. Evinizde retrosuna başlayacak. Yani sosyal hayatınızda, arkadaşlık ilişkilerinizde, kariyerden elde ettiğiniz kazançlar konusunda zorlayıcı etkiler alabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönem. Durup dururken yanlış anlaşılmalardan dolayı aranızda tartışmalar yaşayabilirsiniz. Zaten kırılgan ve alıngan bir yapınız var, canınız sıkılabilir. Ne siz kendinizi doğru ifade edebilirsiniz, ne karşı taraf kendini ifade edebilir. Boş yere tatsızlık yaşarsınız.

Kariyerle ilgili kazanç konusuna gelirsek, tutulmanın etkisiyle kariyerinizle ilgili başlangıç enerjiniz yüksek olabilir, gerçi bu hemen de olacak bir olay değil ama yine de retro döneminde yeni başlangıçlar yapmayın, iş görnüşmelerine de gitmeyin, sonuç alamazsınız, hele yeni bir şeyler için sakın imza atmayın. Ödemelerinizde gecikmeler de olabilir, bu da olasılıklar arasında. Ne zamana kadar ta 16 Mayıs’a kadar.

Evet sevgili Yengeçler Nisan ayı yorumunuz bu şekilde.

Sizin için Sağlıklı ve keyifli geçmesini diliyorum.

Sevgiler.

SEVGİLİ ASLAN BURÇLARI VE YÜKSELEN ASLANLAR

YENİ BAŞLANGIÇLAR İÇİN ARTIK DAHA CESURSUNUZ…

20 Nisan’a kadar Güneş Koç’ta ve sizin 9. Evinizde, aynı zamanda Koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek dolunay da sizin 9. Evinizde gerçekleşecek. Yani bu evin konuları aktive olacak. Şimdi 9. Evin konuları çok ama çok geniş olduğu için ve bu konuların hepsinin birden harekete geçmesi mümkün olamayacağından dolayı belli başlı neler olabilir onları anlatmaya çalışayım.

Mesela yurt dışıyla ilgili konular gündeminize oturabilir. Yurt dışı bağlantılı işler olabilir, yurt dışına taşınma ya da gitme fikri ne zamandan beri aklınızda ama bir türlü cesaret edememişsinizdir,  işte bu tutulmayla ihtiyacınız olan o cesareti ya da motivasyonu yakalayabilirsiniz.

Hukuksal süreçleriniz, devam eden davalık olaylarınız varsa burada tutulma bu konulara da destek  verebilir.

Belki uzun zamandır bir eğitime başlamak istiyordunuz, bir türlü başlayamıyordunuz işte bu tutulmayla başlangıç yapmanız olasılıklar arasında.  Kişisel doğum haritalarınızda eğer Koç burcunda 29 derece ve civarında kişisel gezegenleriniz varsa bu etkileri direk alacaksınız diyebilirim Sevgili Aslanlar.

6 Nisan’da Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sizin 3. Ev konularınızı gündeme getirecek. 3. Ev zihnimizi anlattığı için 6 Nisan civarı yeni kararlar alabiliriz, zihnimizde bir aydınlanma söz konusu olabilir. aynı zamanda 3. Ev eş, dost, akraba ve kardeşleri anlattığı için onlardan haberler alabiliriz. Burada Chiron karşıtlığı olduğu için umarım bu haberler sizi sevindirecek haberler olur.

Ayrıca eğer ticari faaliyetlerde bulunuyorsanız sürüncemede olan konularınız da varsa buralarda konularınız netlik kazanabilir.

21 Nisan’da Merkür sizin 10. Evinizde geri hareketine başlayacak. Kariyer konularınızda, toplumsal statü konularınızda yani evlenmek, anne baba olmak gibi konularda, ailevi konularda aksamalar, gecikmeler yaşayabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken iş ve kariyer planlarınızı iptal edin. Ta 16 Mayıs’a kadar bu konularda pek aksiyon almamaya çalışın. iş değiştirmeyin, acele etmeyin. Yok mecbur kaldıysanız iş sözleşmenizi çok dikkatli okuyup imzalayın lütfen. İş yazışmalarınıza da ayrıca dikkat edin.

Patronunuzla olan ilişkinizde iletişim problemleri yaşamanız muhtemel. Geçmişe dayalı konular gündeme gelip tatsızlık da yaşayabilirsiniz. Onun için bu süreçte sakin kalmaya çalışın.

Ailevi konularda da keza aynı durum söz konusu. Geçmiş konular açılır, kendinizi anlatmaya çalışırsınız olmaz. Onun için boşuna nefes tüketmeyin. Dediğim gibi 16 mayıs’a kadar kendinizi tutun ve temkinli olmayı elden bırakmayın.

Evet Sevgili Aslanlar Nisan ayı yorumunuz bu şekilde, temkinli davranmanız gereken bir ay.

Güzelliklerle geçmesini diliyorum.

Sevgiler…

SEVGİLİ BAŞAK BURÇLARI VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

KENDİNİZİ BİLE ŞAŞIRTACAKSINIZ.

6 Nisan’daki Terazi Dolunayı ile birlikte 2. Ev konularınız gündeminizde olacak. Yani kazançlarınız, işinizden elde etmiş olduğunuz gelir, gelen parayla sizden çıkan paranın dengesi ile netleşmeler yaşayabilirsiniz. Dolunay zamanında artık biliyoruz ki o evin konuları ile ilgili tamamlanmalar yaşanır yani bir çok Başak bu dolunay sürecinde maddi konularını masaya yatıracak ve sürüncemede kalan, kafasını bulandıran şeylerde sonuç almak isteyecek.

Kaldı ki 20 Nisan’da Koç burcunun 29 derecesindeki Güneş tutulması sizi bu anlamda destekleyecek. 8. Evinizde gerçekleşecek bu dolunay yani yine finans evinizde ama bu sefer ortaklı kazançlarınızı da, varsa nafaka, miras, kredi, borç gibi konuları da içine alarak sizi etkileyecek. Mesela bir süredir maddi durumunuzdan şikayetçisinizdir. Hak ettiğiniz parayı almadığınız için üzülüyorsunuzdur, Para geldiği gibi gidiyor, kenara hiçbir şey koyamıyor diye endişeleniyorsunuzdur, ya da miras yoluyla beklediğiniz bir para vardır uzun zaman alamıyorsunuzdur.  İşte bu konularda Özellikle 8. Evinizde Koç burcunda 29 derece ve civarında kişisel gezegenleriniz varsa gökyüzü sizi bu anlamda direk olumlu olarak etkileyecektir. Bir nevi artık uzun zamandan sonra ödüllerinizi almak için o motivasyonu kendinizde bulacaksınız.

Merkür boğa burcunda  21 Nisan – 16 Mayıs arasında retro pozisyonunda olacak ve 9. Ev konularınızda biraz zorlayacak olabilir. Mesela yurt dışı ile bağlantılı işleriniz varsa, ticaret yapıyorsanız buralarda aksamalar olabilir. Oradaki iletişimde olduğunuz kişilerle iletişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Yeni Ticari anlaşmalar yapmamaya çalışın. Eğer yapacaksanız maddeleri tek tek gözden geçiriniz. Yurt dışına çıkmak vize almayı düşünüyorsanız vizeniz gecikebilir hatta ret de edilebilirsiniz. İyisi mi bu retro sürecinde vize başvurusu yapmayın. Seyahatlerinizde gecikmeler olabilir, uçağınızda rötar olabilir. Ama yok ben zaten planladıydım diyorsanız bu tür aksaklıklar sizi şaşırtmasın, hazırlıklı olun.

Eğitimler de 9. Ev konularından olduğu için mesela yeni bir eğitime başlamayın. Sınava girecek olanlar için de sıkıntılı bir süreç, soruları çok dikkatli okumanız ve cevap anahtarını çok dikkatli bir şekilde işaretlemeniz gerekiyor.

Diğer bir konu da hukuksal konular. Mahkemede devam eden konular için rahat bir süreç değil. Ertelenebilir, davalar uzayabilir. Ya da geçmişten gelen hukuki bir konu gündeme de gelebilir.

Evet Sevgili Başaklar hem maddi durumunuz güncelleniyor hem de özdeğerinizi güncelliyorsunuz Nisan ayında.

Bolluk ve bereket içinde geçmesini diliyorum Nisan ayınızın.

Sevgiler…

SEVGİLİ TERAZİ BURÇLARI VE YÜKSELEN TERAZİLER

İLİŞKİLERİNİZ BOYUT DEĞİŞTİRİYOR…

Nisan ayı sizin için ikili ilişkileriniz açısından çok önemli bir ay olacak. 20 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda ve sizin ilişki evinizde  yine  20 Nisan’daki Koç burcundaki güneş tutulması da dolayısıyla sizin 7. Eviniz yani ilişki evinizde. Dolayısıyla bütün odağınız her türlü ikili  ilişkilerinizde olacak.

Ve tabi ki 6 Nisan’da sizin burcunuzda meydana gelecek dolunay da sizin kendinize ve ilişkilerinize ışık tutuyor olacak.  Dolunay artık biliyoruz; bazı şeyler için tamamlanma yaşandığı bir süreçtir. Yani tamam mı devam mı sorusunu soracaksınız bu dolunayda, hem kendinizle hem de her türlü ikili ilişkileriniz için. Sadece evlilik mi tabi ki hayır. Yeni biri de girebilir hayatınıza. Yeni bir aşka, yeni bir ilişkiye de başlayabilirsiniz. Bir ortaklık fırsatı da doğabilir sizin için, yeni ticari anlaşmalara imza atabilirsiniz.  Sürüncemede bir davası olan Teraziler varsa bu dava da artık bu Dolunayla sonuçlanabilir.  Bu evliliğinizle ilgili olabilir, varsa ortağınızla ilgili olabilir, ya da kendinizle ilgili de olabilir. bedeninizle, dış görüntünüzle alakalı kararlar da olabilir. illa çok büyük, radikal kararlar alınacak diye de bir şey yok.  bu arada dolunayın chironla yaptığı karşıtlıktan dolayı biraz da sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor dolunay zamanı.

Gelelim 20 Nisan’daki Güneş tutulmasına. 29 derecede Koç burcundaki bu güneş tutulması sizin tam karşı evinizde gerçekleşecek. Eğer yükselen bir Teraziyseniz bu tutulma sizin ilişki evinizde gerçekleşecek. Güneş tutulmaları Yeni Ayla beraber olur hem Yeni ay olması hem de Güneş tutulmaları biliyoruz ki yeni başlangıçları getirir. O zaman sizin her türlü ikili ilişkilerinizde büyük başlangıçlara, değişimlere hazır olun. Tutulmaların etkileri birkaç ay önceden başlar ve bir sonraki tutulmaya kadar devam eder. Dolayısıyla kişisel haritalarınıza göre tutulmanın etkileriyle bekar Teraziler evlilik yaşayabilir, bir yuva kurabilir. Belki de tutulma etkilerini şimdiden almaya başladınız çoktan evlilik hazırlıklarına başladınız bile. Eğer doğum haritanızda Koç burcunda veya Terazi burcunda 29 derece ve civarı kişisel gezegenleriniz varsa bu tutulmaların etkilerini % 100 yaşarsınız sevgili Teraziler.

21 Nisan’da Merkür Boğa burcunda, sizin de 8. Evinizde retro hareketine başlayacak. Ortak kazançlarınızın evidir burası. Eşinizden, ortağınızdan gelen kazançları anlatır. Kredileri, borçları, vergi, miras, nafaka konularını da anlatır.

Merkür retrodayken bir kere bu konularla ilgili kararlar almamaya çalışın ya da iyi analiz ederek finansal kararlar alın. Geçmişten gelen ödemeler de düşebilir önünüze bu süreçte. Unuttuğunuz borçlar olabilir, vergi, sigorta, trafik cezaları olabilir. miras, nafaka konularınız varsa oralarda da bazı gecikmeler, aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Ne zamana kadar ta 16 Mayıs’a kadar.

Evet sevgili Teraziler en az Koç burçları kadar sizin için de çok önemli bir ay Nisan ayı.

Alacağınız her kararın sizin hayrınıza olmasını diliyorum.

Sevgiler, hoşça kalın…

SEVGİLİ AKREP BURÇLARI VE YÜKSELEN AKREPLER

HEDEFLERİNİZİ GENİŞLETECEKSİNİZ…

6 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek ve bu dolunay sizin sırtınızı döndüğünüz, kontrol edemediğiniz 12. Evinizde gerçekleşecek. Bu dolunaydan ruhen çok etkileneceksiniz sevgili Akrepler. 6 Nisan civarı hiçbir sebep yokken bile biraz iç sıkıntısı yaşayabilir, depresif hissedebilirsiniz. Takıntılarınız artabilir, kendinizi endişeli hissedebilirsiniz. Tipik dolunay gerginliğini en çok yaşayacaklardan olabilirsiniz. Tabi bu arada fiziksel sağlığınıza da dikkat edin sevgili Akrepler.

20 Nisan’da Koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek Güneş tutulması sizin 6. Evinizi etkileyecek. Yani yine sağlık konuları bunun yanı sıra iş hayatınız, günlük rutin hayatınız, varsa evcil hayvanlarınız gündeminizde olacak. Ne olabilir derseniz, birçok Akrep’in hayatında yeni bir kariyer tetikleniyor olabilir. KAD yönünde bir tutulma olduğu için bu değişiklikler sizin yüzünüzü de güldürebilir. Aklınızda olmayan bambaşka bir iş kolunda başlangıçlar yapabilirsiniz mesela. Ya da mevcut işinizde yeni çalışma koşulları oluşabilir. Ama ben çalışmıyorum ki diyenler olabilir, burası aynı zamanda günlük rutin hayatınızı da anlattığı için senelerdir devam eden aynı rutininizden bir anda çıkıp başka bir hayat yaratabilirsiniz kendinize. Spora başlayabilirsiniz, yeme içme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Ne de olsa burası aynı zamanda sağlık evi olduğu için burada farkındalığınız artabilir ve zararlı alışkanlıklarınızdan da kurtulmaya karar verebilirsiniz.

Gelelim meşhur Merkür retrosuna. 21 Nisan’da sizin karşıt burcunuz olan Boğa burcunda geri hareketine başlayacak. Yükselen akrepler özellikle bu retro sürecinde ilişkilerine, her türlü ilişkisine, evlilik, ortaklık… bu ilişkilerinde iletişime çok dikkat etmeli. Yani retroda biliyoruz ki artık yanlış anlaşılmalar maksimum seviyeye çıkar. Yazılı, sözlü hiç fark etmez her türlü anlaşma, iletişimde de sizin maksimum özeni göstermeniz gerekiyor.

İlişkilerinizde geçmiş konuların tekrar açılıp gündeme gelmesi de söz konusu olabilir. Birbirinizi yanlış anlayıp, ne sizin kendinizi doğru ifade etmesi kolay olacak ne de karşı tarafın. Dolayısıyla gereksiz tartışmalara girip canınızı sıkmayın sevgili Akrepler. Bu hassas süreç 16 Mayıs’a kadar devam edecek bilginiz olsun.

Evet sevgili Akrepler Nisan ayı yorumunuz bu şekilde.

Güzel, mucizelerle dolu bir ay olmasını diliyorum.

Sevgiler, hoşça kalın…

SEVGİLİ YAY BURÇLARI VE YÜKSELEN YAYLAR

NİSAN AYI FIRSAT AYI…

6 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek, bu dolunay sizin 11. Ev konularınıza ışık tutacak. Bilhassa kariyerinizden elde ettiğiniz kazancınızla ilgili sürüncemede olan bir konu varsa bu dolunayda bu konu netleşecektir. Bu konuyla ilgili size bir haber gelebilir. Burası hayaller evi de olduğu için belki de bir hayalinize biraz daha yaklaşmanız için size ışık tutacak.

Yılın ilk Güneş tutulması Koç burcunun 29 derecesinde sizin 5. Evinizde gerçekleşecek. Burası aşk hayatınızı, çocuklarınızı, yatırımlarınızı, hobilerinizi anlatır. Her güneş tutulması aynı zaman da bir yeni ay olduğu için bu konularla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz hayatınızda.

Doğum haritanızda özellikle 29 derece veya  + - 3 derecede Koç burcunda gezegeniniz varsa Sevgili Yaylar, bu tutulmadan bu konularla ilgili  birebir direk etki alacaksınız demektir. Ne olabilir? aşk hayatınız canlanabilir, yeni biriyle tanışır, birdenbire aşık olabilirsiniz. Zaten güzel giden bir ilişkim var diyorsanız evlilik kararı da alabilirsiniz.

Bu tutulmanın etkisiyle çocuklarla ilgili güzel gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenleriniz varsa haberi gelebilir. Çocuğunuzun hayatında önemli gelişmeler olabilir, onunla ilgili kararlar almak, bir şeye başlamak isteyebilirsiniz.

Burası size yeni hobilere başlamak için ya da yeni yatırımlar yapmak için fırsatlar da sunabilir. Haritanızın durumuna göre bu tutulma  taşınma ya da mal mülk edinme konularınızı da tetikleyebilir.

21 Nisan’da Merkür Boğa burcunda geri hareketine sizin 6. Evinizde başlıyor. Her Merkür retrosunu sıkıntılı bir dönem olarak görmesek de yine tedbiri elden bırakmamamız gereken bir dönem olduğunu unutmayalım tabi. O yüzden sevgili yaylar sizin işinizde, kariyerinizde veya çalışma arkadaşlarınızla ya da altınızda çalışan birileri varsa onlarla iletişim kurarken  sıkıntılar yaşayabilirsiniz.  Birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. E tabi standart bilgisayarlarınız bozulabilir, verilerinizin kaybolmaması için yedeklemeyi ihmal etmeyin gibi gibi. Kariyer sürecinizde de bir yavaşlama söz konusu olabilir bu süreçte. Ne zamana kadar? 16 Mayıs’a kadar Sevgili Yaylar.

Nisan ayı yorumunuz bu kadar, aşk dolu, eğlenceli çok güzel bir ay olsun sizin için.

Sevgiler

Hoşça kalın…

 SEVGİLİ OĞLAK BURÇLARI VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

ATTIĞINIZ MESAJLARI DOĞRU ADRESE GÖNDERDİĞİNİZDEN EMİN OLUN…

6 Nisan’da Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay sizin haritanızın tepe noktasına, 10.  Ev konularınıza IŞIĞINI TUTACAK. Yani kariyer konularınız, belki de toplumsal statünüzle ilgili konular  gündeme gelecek sevgili oğlaklar. Bu konularla ilgili alacağınız haberler sizin için çok önemli olabilir. dolunaylar tamamlanma süreçlerini anlattığı için burada alacağınız haberler belki de artık bir netliğe ulaşmanız için size ışık tutacak ve yol gösterici olacak. Haritanızın durumuna göre tabi ki herkesin haritası kendisine özeldir, bu dolunay kötü giden bir evlilikte boşanma kararı getirtebilir ya da tam tersi evlilik kararı da getirtebilir.

20 Nisan’da çok önemli bir güneş tutulması meydana gelecek. Yılın ilk güneş tutulması bu. 29 derecede, KOÇ burcunda gerçekleşecek bu tutulma sizin 4. Evinizde gerçekleşecek. 4. Ev 10. Evin tam karşısında olduğu için 6 Nisan’daki dolunayın etkileriyle beraber ev, kariyer konuları, aile konuları, yuvanızla ilgili konular birbiriyle harmanlanacak ve haritanızın aldığı etkilere göre bu konularla ilgili yeni karalar alıp, hayata geçireceksiniz. Sizin için enteresan bir dönem başlıyor diyebiliriz. Özellikle 29 derece ve civarı Koç burcunda veya Terazi burcunda gezegenleriniz varsa bu etkileri yüzde yüz yaşayacaksınız sevgili Oğlaklar. Neler olabilir derseniz, bir taşınma olabilir, yer değiştirme olabilir, mal edinebilirsiniz. Evlenip, yuva kurabilirsiniz. Yani buralarda evinizde, yaşadığınız yerle ilgili enteresan gelişmeler olabilir.

Evet gelelim 21 Nisan’daki Merkür retrosuna. Meşhur Merkür retrosu sizin 5. Evinizde 16 Mayıs’a kadar bu evin konuları ile size aksaklıklar, geciktirmeler yaşatabilir. Burası çocukları da anlattığı için ilk aklımıza gelecek şey çocuklarınızla olan iletişiminizde tuhaf şeyler yaşayabilirsiniz. Hele bir de ergense ne O sizi anlayacak, ne siz onu anlayacaksınız böyle sonu gelmeyen tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Keza aşk hayatınızı da anlattığı için burada da bir takım sorunlar yaşamanız olasılıklar arasında. Aslı astarı olmayan, sudan bahanelerle kavgaya başlayabilirsiniz,. VAY SEN BANA ŞU TARİHTE BUNU YAPMIŞTIN DİYE BİRDEN TARTIŞMANIN İÇİN DE BULABİLİRSİNİZ KENDİNİZİ. İLİŞKİYİ BİTİRMEYE KALKMAYIN HİÇ DOĞRU BİR DÖNEM DEĞİL, PİŞMAN OLABİLİRSİNİZ geri dönüşü olmayan laflar sarfetmeden birbirinize konuyu kapayıp, sakin kalmaya çalışın. Nasıl olsa bu süreç 16 Mayıs’ta bitiyor olacak. UNUTMADAN BU RETRO BOYUNCA YENİ BİR İLİŞKİYE BAŞLAMK İÇİN DE HİÇ UYGUN BİR ZAMAN DEĞİL, AYRICA ESKİ AŞKLAR DA GERİ DÖNÜŞ YAPAR, BU MERKÜR RETRONUN KLASİĞİDİR. İSTİYORSANIZ SİZ DE GERİ DÖNÜN AMA RETRO BİTTİĞİ GİBİ İLİŞKİ YİNE BİTEBİLİR. BİR DE AŞK DOLU MESAJLARINIZI ATARKEN KİME ATTIĞINIZA ÇOK DİKKAT EDİN, ORTALIĞI KARIŞTIRMAYIN.

Evet sevgili oğlaklar Nisan ayınızın yorumu bu şekilde.

Sağlıklı ve huzurlu geçmesini diliyorum.

Sevgiler, hoş çakalın…

SEVGİLİ KOVA BURÇLARI VE YÜKSELEN KOVALAR

ARTIK HAYATA BAKIŞ AÇINIZ DEĞİŞİYOR…

6 Nisan’da Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek  ve sizin 9. Ev konularınıza ışık tutacak bu dolunay. 9. Ev konuları çok geniştir, hepsiyle ilgili etki almanız mümkün olmayacaktır ama şöyle söyleyebilirim, bu dolunayla birlikte hayata bakış açınız değişebilir birden. Olaylara farklı gözden bakmaya başlayabilirsiniz. Bunun için de bazı şeyler vesile olabilir size. Tanıştığınız bir insan, okuduğunuz kitap gibi. Sürüncemede bekleyen yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa o konularla ilgili bir gelişme olabilir, vizenizin çıkmasını bekliyorsunuzdur, alır vizenizi uçağa atlar yurtdışına çıkarsınız. Ya da diğer bir konu hukuki konularınız vardır sonucunu beklediğiniz, dolunay nihayetinde tamamlanmayı anlattığı için artık bu dolunayla bu hukuki konularınız da netliğe kavuşur.

20 Nisan’da 2023 yılının ilk güneş  tutulması  gerçekleşecek. Oldukça önemli olan bu tutulma Koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek ve sizin 3. Ev konularınızı gündeme getirecek. Güneş tutulmaları aynı zamanda yeni ay da olduğu için bu ev konularında yeni başlangıçlar yapmak için tutulma size gerekli cesareti ve motivasyonu kazandıracak.

Gündeminizin başında kardeşleriniz, kuzenleriniz ve onlarla olan ilişkileriniz olabilir. Onlarla ilgili ya da onlarla beraber bir şeyler yapmak, belki de ortaklı ticari faaliyetlerde bulunmak için bir şeyleri başlatabilirsiniz.

Ya da tek başınıza da bu ticari faaliyetler için artık zamanı geldi diye aksiyon alabilirsiniz. Sözleşmeler, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Belki de araba almak istiyordunuz, fırsat ayağınıza gelebilir.

Gelelim Merkür retrosuna. Evet meşhur Merkür retrosu Boğa burcunda 21 Nisan’da başlıyor yine. 4. Ev yani ailenizde, yuvanızda, ebeveynlerinizle iletişim sıkıntıları yaşamanız muhtemel. Ertelediğiniz ya da çok da zamanında üzerinde durmadığınız konular yeniden gündeme gelebilir. Bu süreçte evinizi değiştirmeye kalkarsınız, ev almaya, satmaya kalkarsınız bir sürü aksilik yaşayabilirsiniz. Zaten bu tarz işer için de hiç uygun zamanlar değil. Ne zamana kadar ta 16 Mayıs’a kadar. 16 Mayıs’tan sonra alın satın ne istiyorsanız yapın.

Ta ki bir sonraki Merkür retrosuna kadar.

Evet sevgili Kovalar. Sizin için Nisan ayının öne çıkacak konuları bu şekilde.

Güzelliklerle geçsin,

Sevgiler…

SEVGİLİ BALIK BURÇLARI VE YÜKSELEN BALIKLAR

PARASAL DURUMUNUZU GÜNCELLİYORSUNUZ…

NİSAN ayının ilk haftasında 6’sında Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek ve bu dolunay sizin 8.  Ev konularınıza ışık tutacak. Para konularınıza, finansal durumunuza, kazançlarınıza ama daha çok ortaklı kazançlarınıza, eşinizin kazancına. Belli ki bu dolunayla birlikte bütün finansal konularınızda, sadece gelen para değil, miras, nafaka, vergi, sigorta borcu gibi gibi konularda hareketlenmeler olabilir. Durumunuzu görebileceğiniz, netleyebileceğiniz  gelişmeler olabilir. Burası sağlığı da anlatır sevgili yükselen Balıklar, onun için bu dolunay zamanında sağlığınızla ilgili bazı şeyler de gündeme gelebilir.

Evet.

20 Nisan’da yılın ilk güneş tutulması gerçekleşecek. 29 derece KOÇ burcunda gerçekleşecek bu dolunay  sizin 2. Evinizde  yani kazançlarınızla, yine finansal durumlarınızla ilgili evinizdeki aynı zamanda kariyer evidir de burası, bu konularla ilgili bu güne kadar yapmak isteyip de yapamadığınız şeyler için aksiyon aldırabilir. Özellikle Koç burcunda 29 derece ve civarı kişisel gezegenleriniz varsa net bir şekilde bu tutulma sizin için çok güçlü bir tutulma olacak.  Finansal durumunuzu gözden geçirip, gelir gider dengenizi ayarlayarak en azından yapmak istediğiniz şeyler için yeni başlangıçlar da yapabilirsiniz. Almak ya da satmak istediğiniz bir şey vardır mesela, bunları yapmak için fırsatlar çıkabilir karşınıza. Dediğim gibi burası kariyer evi de olduğu için kariyerinizle ilgili bazı haberler gelebilir, yüzünüzü güldürebilir. Bu haberle birden özgüven kazanabilirsiniz. Sonuçta her güneş tutulması yeni ay da olduğu için başlangıçlar için güzel zamanlardır.

Gelelim 21 Nisan’da başlayacak Merkür retrosuna. 3. Ev konuları ön plana çıkacak ama aksamalar olabilir. Astrolojide zaten 3. Ev Merkür’ün evidir ve burası zihnimizin, iletişimimizin evidir. E Merkür’de retro burada dolayısıyla iletişim büyük sıkıntı olacak demek. Kimle? Kardeşlerinizle, eş, dost, yakın akraba, kuzenlerinizle. Kendinizi de pek rahat ifade edemezsiniz bu dönemde. Sürekli yanlış anlaşılabilirsiniz. Sadece sözel değil yazılı olarak yapılan iletişimde sıkıntılar çıkabilir. İyisi mi siz 16 Mayıs’a kadar pek de fikir beyan etmeyin çevrenizde.  Ya da kaos yaşanmaması için sakin olun, çok tartışmayın. Sizin de kalbiniz kırılır, karşı tarafın da. Gerek yok.

Bu süreçte zihniniz çok dağınık olabilir onun için girmeniz gereken bir sınav varsa çok dikkatli olun. Yapacağınız ticari anlaşmalar varsa ki yapmayın aslında ama var diyelim burada da çok dikkatli olun lütfen.

Seyahate çıkacaksınız da çok iyi organize olmanız gerekiyor.

Son olarak da eğer aracınız varsa size problem çıkarabilir, retrodan önce bakımını yaptırmanızı tavsiye ederim.

Evet sevgili Balıklar biraz kafa karışacak gibi gözüküyor Nisan ayında ama 16 Mayıs’a kadar en azından neler yapmanız ya da yapmamamınız gerektiğini biliyorsunuz artık.

Güzel bir ay olsun sizin, keyifle geçsin.

Sevgiler…