296

Şimdi Kıbrıs Zamanı

Kültür turlarının ülkemizdeki başarılı ismi Life Turizm Kasım ayı içinde üç ayrı Kıbrıs Turu düzenliyor. Hem bilgileneceğiniz hem de eğleneceğiniz bir turla yılın en güzel zamanlarını Kıbrıs'ta geçirin.

7 Kasım

14 Kasım ve

21 Kasım hareketle Kıbrıs'ı keşfedin.

KIBRIS TURU I

GİRNE-LEFKOŞE-MAGOSA-GÜZELYURT-LEFKE-MARAŞ-KARPAZ

1.GÜN. 07.11.2021 PAZAR

Sabah Sabiha Gökçen havalimanı gidiş terminalinde buluşma. Uçuş işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC1930 Sefer sayılı 06.05 uçağı ile Kıbrıs Ercan Havaalanı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz. Buradan otobüs ile Girne’ye varıyoruz. Sonrasında Girne Limanı, Girne Kalesi, Zindanlar, Batık Gemi ve Kuleler’i görüyoruz. Girne Çarşı’da serbest zaman ardında otele varış, odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN. 08.11.2021 PAZARTESİ

Sabah hotelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Mavi köşkü görüyoruz. Sonrasında Güzelyurt’a varıyoruz. Burada Doğa ve Arkeoloji Müzesi ve St. Mamas İkon Müzesi’ni geziyoruz. Ardından 1963 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen Pilot Cengiz Topel Anıtı’nı görüyoruz. Ardından Trodos Dağları’nın eteklerindeki Lefke kasabasını panaromik olarak görüyoruz. 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni panaromik olarak görüyoruz. Daha sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN. 09.11.2021 SALI

Sabah hotelde alınan kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Boğaz Şehitliği’ni ziyaret edip Lefkoşa’ya varıyoruz. Barbarlık Müzesi, Ayasofya Katedrali, Büyük Han, Venedik Sütunu, Girne Kapısı, Ledra Palace, Yeşil Hat, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı görüyoruz. Sonrasında Meserya Ovası’nı geçip MS 477’da yapılan St. Barnabas Manastırı’nı gezip Mağusa’ya varıyoruz. Burada Gotik Kadetraller, Lala Mustafa Paşa Cami, Venedik Sarayı, Namık Kemal Zindanı ve Maraş Bölgesini görüyoruz. Sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN. 10.11.2021 ÇARŞAMBA

Sabah hotelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Boğaz Balıkcı Köyü’nü görüyoruz. Sonrasında Kıbrıs’ın meşhur yaban eşeklerini besliyoruz. Ardından Karpaz Yarımadası’nın Zafer Burnu‘nda yer alan 15.yy.dan kalma Apostolos Andreas Manastırı, Kutsal Şapel, her derde deva olduğuna inanılan ve efsanelere konu olmuş Şifalı Su ve Tarihi Kilise’yi geziyoruz. Sonrasında Rumlar ile Türkler’in beraber yaşadığı Dikkarpaz Köyü’nde kahve molası veriyoruz. Ardından carettaların yumurtladığı Altınkum Sahilleri’ni görerek otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN. 11.11.2021 PERŞEMBE

Sabah hotelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Narenciye ağaçları arasında taş evleri ile huzurlu bir belde olan Beylerbeyi Köyü‘nde serbest zaman veriyoruz. 1158 de inşasına başlanan Belapais Manastırı’nı görüyoruz. Ardından Beşparmak Dağları’da ki St. Hilarion Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında Ercan Havalimanı’na varıyoruz. Uçuş işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC1923 sefer sayılı uçağı 19:55 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a dönüş ve başka bir Life Turizm seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşma.

Kıbrıs’a girişlerde; En fazla 72 saat öncesinden yapılmış PCR Testi ve Aşı kartı istenmektedir.


4 YILDIZLI HOTEL

AKŞAM YEMEKLERİNDE YERLİ ALKOLLÜ İÇECEKLER DAHİL.

3.500 TL.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Özel havayolları ile gidiş- dönüş.

* 4 Gece Hotel konaklaması.

* 4 Kahvaltı ve 4 akşam yemeği.

* Programdaki çevre gezileri.

* Rehberlik Hizmetleri.

* Havaalanı Otele transferler.

DAHİL OLMAYANLAR

* Müze ve Ören girişleri.

* Yemeklerdeki extra içecekler.

* Şahsi harcamalar.

* Alışverişler.

* Extra eğlenceler ve Geziler.

* Tüm öğle yemekleri.

LIFE TURİZM: 0212 570 11 18 ZEYTİNLİK M. FİŞEKHANE C. SELİMBEY P. NO:10 K:2 D:32 BAKIRKÖY/İST.