893

Madalyamı Tüm Ezilen Kadınlara Armağan Ediyorum

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen kadınlar 75 kiloda yarışan milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk'u 5-4 yenerek Türkiye'ye altın madalya getirdi. Bu yıl düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda dünya şampiyonalarında finale çıkan ilk Türk kadın güreşçi olan Yasemin, Belaruslu rakibi Marzaliuk ile karşılaştı. 

Mücadeleye iyi başlayan Yasemin Adar, sonuçta 5-4 galip tamamladı.Türkiye'nin kadınlarda dünya şampiyonluğu sevincini yaşatan ilk güreşçi oarak adını altın harflerle tarihe yazdırdı.Mücadele sonunda Türk bayrağı ile salonda tur atan milli güreşçimiz, turun ardından büyük bir sürpriz yaşadı. Hiç beklemediği bir anda Erdem Yiğit mindere çıkarak diz çöktü ve evlilik teklif etti. Adar, kendisine verilen çiçek ve yüzüğü Erdem Yiğit'e sarılarak ve ve yüzüğü parmağına takarak kabul etti.

Türk halkına yaşattığı sevinçten dolayı kendisiyle gurur duyduğunu söyleyen güreşçi, "Gerçekten çok mutluyum. Bu sevinci Türk halkına yaşattığım için kendimle gurur duyuyorum. Hep tarih yazmak bana nasip oldu. Burada dünya şampiyonu olarak bir tarih yazdım. Üzerimde emeği olan tüm hocalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türk milletine çok teşekkür ediyorum. Eminim beni izlediler. Onların dualarını hissettim. Allah hepsinden razı olsun. Hedefimiz şimdi olimpiyatlar. Olimpiyatlarda da altın madalya alırız ve inşallah bir tarih daha yazarız. Şu an çok heyecanlıyım" diye konuştu.

Twitter hesabından da gönülleri fetheden Adar sosyal medyanın gündeminde...