2679

Evlerimizde Bahar Havası

Bahar geldi. Zihnimiz, bedenimiz ve doğa yenilenirken içinde yaşadığımız evlerimizin ve bahçelerimizin de yenilenmeye ihtiyacı var. Güneşin parlak ışıklarınının evimize dolduğu günlerde dekorasyonda da bizleri ferahlatacak ufak bazı değişiklikler yapabiliriz.

Evimizin dekorasyonunda kullanacağımız duvar renkleri ve oturma gruplarımızda kullanacağımız kumaşlar açık renk olduğunda evin içindeki ışığı yaymaya yardımcı olur. Aynalar ise, evi geniş göstermesi açısından dekorasyonda size en faydalı aksesuarlardan biridir.

Canlı çiçekler açmaya başladığı zaman evinizi canlandıracak ve ferahlatacaktır. Her yıl değişik çiçeklerin moda olduğunu unutmayın. Özellikle evinizde çiçeklerin canlı ve sağlıklı görünmesi için değişik yöntemler uygulayabilirsiniz.

Balkon ve bahçelerimizde bakım zamanı çoktan geldi. Öncelikle zemin bakımları yapılmalı ki, dekorasyonumuzda mobilyaların düzgünce yerleştirilmesinde sorun çıkmasın. Bahçemizde ve balkonlarımızda daha önce kullanmadığımız ufak aksesuarlarla büyük değişiklikler yapabiliriz.

Dekorasyonumuzu eğer açık ve tek renk hakimiyetinde tasarlamışsak bu alanlarda renkli objeler, yastıklar ya da aksesuarlar kullanarak canlandırabiliriz. 

En önemlisi, kullanmadığımız eşyalarımızı baharın yenilenme fikrine uygun olarak elimizden çıkartabiliriz. Hem ihtiyacı olan kimselere fayda sağlayabilir hem de kendimize biraz daha yer açabiliriz.