2749

Jüpiter şans ve bereket mi dağıtıyor?

Jüpiter astrolojinin en güzel çocuklarından biridir. Şans ve bereket gezegenidir. Yay burcunu temsil eder. Balık burcunun da ikinci yöneticisidir. Yay 12 burç içinde dünyanın en şanslı insanlarıdır. 1000 metrelik bir uçurumdan dağdan aşağı düşseler, ayak üstü düşerler. Yay burçları bunu Jüpiter sayesinde elde ederler. Jüpiter’imiz yıldız haritamızın hangi evindeyse orada bol bir şans var demektir. Jüpiter aynı zamanda bilge gezegendir. Çok güzel, filozof tarafı güçlü olan insanların Jüpiter yönleri çok kuvvetlidir. Aynı zamanda dini bir gezegendir. Dünyanın birçok toplumlarında rakiplerin, hocaların, felsefi din adamlarının, Budistlerin çoğunun burcu Yay’dır.

Jüpiter idealist bir burçtur. Felsefeyi çok sever ama Jüpiter insanları çocukluk yıllarında maceradan maceraya koşar. Çünkü Jüpiter her şeyi öğrenmek ister, bilgi dağarcığı çok geniştir. Jüpiter’in genişletme ufkunuzu açma ve abartma huyu da vardır. Sonsuz bir iyimserliği olduğu için eğer Jüpiter insanıysanız, evren size şanslı davranmıştır, ölene kadar o şans sizin yanınızda olacaktır.

Jüpiter bir iyilik meleğidir, hep iyilik yapmak için kullanılmıştır. Bazen Jüpiter çok başka gezegenlerle birleştiği zaman yıkıcı gezegenler o olayı abartabilir. Ama bir Jüpiter hiçbir zaman kötülük yapmaz, iyilik meleği olduğu için Jüpiter’iniz bol olsun diyorum.

Filiz Özkol
Astroloji Uzmanı