Oya Komar

13185 kez izlendi.

Oya Komar

Renk Danışmanı ve Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, renklere olan tutkum nedeniyle çalışma hayatının içindeyken, Londra’da aldığı eğitimden bu yana, sadece renklere odaklı.

2007’den bu yana, bireysel ve kurumsal müşterilerden oluşan kadın/erkek binlerce kişi üzerinde birebir kişisel renk analizi uygulamaları yaptı. Kişilerin kendilerine yakışacak renk tonlarını kendi kendilerine keşfedebilmeleri üzere yazdığı “%100 YAKIŞTIR” isimli kitabı 2013 Haziran ayında piyasaya çıktı.

Bu meslekte kazandığı  bilgi, gözlem ve deneyimimi renk kullanmak durumunda olan sektörlerin de hizmetine sunuyor: Hazır giyim sektörüne, liderliğini yaptığı ekip ile birlikte, renk gruplarının benzer beğeni ve beden tiplerinden yola çıkarak, koleksiyon danışmanlığı yapıyor. Oyuncuların ve ekran yüzlerinin kostüm sorumluları, kuaför ve makyaj uzmanları ile deneyip yanılmaksızın çalışabilmeleri adına kişiye özel renk ve stil reçeteleri hazırlıyor.

Bunun yanısıra renkli kozmetik ve hazır giyim firmaları satış danışmanlarına  yönelik, müşterilerin yakışan renklere yönlendirilmelerini hedefleyen ve talep edildiğinde üretime de yansıtılabilecek eğitim modülleri mevcut. Yeni bir meslek kazanmak veya işine katma değer sağlamak isteyenlere renk danışmanlığı eğitimi veriyor, “Renk Danışmanları” yetiştiriyor. Kişileri bütünleyen renklerle başlayan profesyonel yolculuğu, mimari renk danışmanlığı ile devam etmekte. Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek, sertifikalı danışmanı. Renk matematiği, renk psikolojisi, algı ve renk çağrışımlarını da dikkate alarak, konut ve ticari mekanlarda renk danışmanlığı yapıyor, işin uzmanlarına da ayrıca çözüm ortaklığı sunuyor.

Oya Komar - Yazıları

Giyim alışverişinde kombin nasıl yapılır?

Giyim alışverişinde kombin nasıl yapılır?

Uçuşan kıyafetlerden mi hoşlanıyorsunuz, vücuda oturan kıyafetlerden mi hoşlanıyorsunuz, salaş kıyafetlerle mi daha rahatsınız?

Evimizi nasıl renklendiririz?

Evimizi nasıl renklendiririz?

Renklerden yardım alarak evimizin değişik alanlarında nasıl faydalanabiliriz?

Kişisel renk analizi nasıl yapılır?

Kişisel renk analizi nasıl yapılır?

Kendinize yakışacak renkleri seçmek için analiz yaptırdığınızda renklerin sizi nasıl gösterdiğini anlayabilirsiniz.

Halı ve tablo seçimini nasıl yapmalıyız?

Halı ve tablo seçimini nasıl yapmalıyız?

Evinizde tablo seçiminde hangi kriterlere göre seçim yapıyorsunuz?

Yapı malzemelerinin uyumunu nasıl sağlarız?

Yapı malzemelerinin uyumunu nasıl sağlarız?

Ev satın alırken veya evinizi yenilerken malzeme ve renk uyumunu hangi kriterlere göre seçeceğiz?

Moda renkler hazır giyim koleksiyonuna nasıl dahil edilir?

Moda renkler hazır giyim koleksiyonuna nasıl dahil edilir?

Moda renkleri kullanma konusunda kararsızlık yaşıyor musunuz?

Sayfa 1 / 3