372

Emrah Serbes İtiraf Etti ve Teslim Oldu

Behzat Ç.'nin yazarı Emrah Serbes, 22 Eylül tarihinde İzmir-Aydın otobanında gerçekleşen ve baba kızın hayatını kaybettiği trafik kazasını kendisinin yaptığını açıkladı.

 Serbes kazayı şöyle anlattı:"Bir rampanın ardından birden önümüzde çıkan araca çarpmamak için elimden gelen bütün çabayı sarf ettim. Kaygan zemin nedeniyle yavaşlayamadığımdan direksiyonu bariyerlere kırdım. Ama çarpışmanın önüne geçemedim. Bariyerleri aşarak üç dört takla attık ve sonunda demir tellere takılarak durduk...

Araçtakilerin nabızlarına baktım. Anne hala hayattaydı. 112'yi aradık ama ambulans olay yerine çok geç geldi".

Kaza anında yaşadığı şok yüzünden olayı anında üstlenemediğini, kazayı arkadaşı Kenan Doğru'nun üstlendiğini söyleyen Serbes, Doğru'nun cezaevinde yattığını ve vicdani sorumluluğu taşıyamadığını söyleyerek, "Savcılığa geldim ve teslim oluyorum" dedi.

İzmir-Aydın otobanında yaşanan kazada 59 yaşındaki Ayhan Özçelik ve kızı 16 yaşındaki Zeynep Özçelik hayatını yitirmişti. Kazada sürücünün eşi 51 yaşındaki Nilgün Özçelik ise ağır yaralanmıştı.Kaza sonrasında, İzmir'den Aydın yönüne giden Ayhan Özçelik yönetimindeki otomobile, arkadan gelen 34 NT 5005 plakalı otomobilin çarptığı, çarpmanın şiddetiyle Özçelik'in kullandığı aracın takla attığı bildirilmişti.