2636

Amasra'da ne bulabilirsiniz?

Haftasonu kaçamakları veya birkaç günlük kısa tatilleri planlamaya başladık. Nefes almaya ve enfes balıklar tatmaya ne dersiniz?

Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzellik Amasra. 3000 yıllık tarihi ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları ve etrafındaki ormanlık alanları ile görülmeye değer.

Özgün balık lokantaları, temiz orta boyuttaki otelleri ve sayısız ev pansiyonuyla turistlerin ilgisini çekiyor. Denize doğru bir kulaç gibi atılmış yarımada ve adaları ile hep doğadan gelecek olan ve ona verilecek olan nimetlerin kalesi gibi iİki adalı, iki koylu beş tepeli Amasra yarımadası.

Amasra'nın keyfini çıkarmak için yapabileceklerinizden bazıları;

İlk defa geliyorsanız eğer, Bakacak Mevkii'nde durup manzaranın tadını çıkarın.

Amasra'da özel tavada pişirilen,mevsimlik balıkları ve ünlü Amasra salatasını mutlaka deneyin. Çekiciler Çarşısı'nı gezmeyi ihmal etmeyin, buradan ağaç oyma veya tel kırma işlerinden alabilirsiniz. Olta balıkçılığı da yapılan Amasra Mendireği'nde bir tur atabilirsiniz. Boztepe'ye çıkıp Amasra manzarasını seyredebilir ve Ahat Köyü yeni yol ayrımından panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kaleiçi, Bedesten ve eski kiliseleri gezdikten sonra Tavşan Adası-Küçükliman arasına ve koylara tekne gezisi yapabilir ve Göçkün Koyu'ndaki Goril Kaya'yı fotoğraflayabilirisiniz.